Aktív témák

  • Kisertet

    csendes tag

    válasz Jam-Master J #1 üzenetére

    Az illegális szoftver használata elitélendő ... ez nem is kétséges senki számára.

    DE

    1. A hivatkozott törvény nem illegális szoftverhasználatra vonatkozik, hanem a hálózat használatára. Magyarul: nem lehet portscannelni, más gépéről adatot gyűjteni (!), más gépét kompromitálni/feltörni ... más rendszerébe behatolni ... Flood-olni ... -> azaz semmi olyan tevékenységet folytatni, ami a hálózat működését negatívan befolyásolja.

    Az Invitel hibázott.
    Ha a felhasználók portscannelték, hackelték, vagy spam-el árasztották volna el a M$ gépeit, akkor és csak akkor szegték volna meg a hivatkozott törvényt.



    2.
    Az Ombucman egyik Index-nek adott hivatalos nyiltkozatában világosan leírta, hogy legális szoftverek kérdésében a hivatlos mondás az, hogy a magán szféra tabu téma.


    3.
    De ha tévedek és valóban a fenti törvény alapján lekapcsolható bárki netje a fenti törvényre hivatkozva ... akkor először is M$ netét kéne lekapcsolnia a szolgáltatójának, míg nem takarítja ki a M$ az XP-kből a kalóz SoundForge-val készült hangfájlokat ...


    -----------------------------------------------------------
    Illegális szoftvert használt a Microsoft?
    Index - 2004. november 15., hétfő 16:04

    A Windows XP Tour zenei fájljai a jelek szerint a Sound Forge 4.5 alkalmazás kalózmásolt változatával készültek, közölte a német tecchannel híroldal. A fájlokból szöveges editorral kikereshető az alkalmazást eredetileg feltörő hacker, bizonyos Deepz0ne virtuális aláírása.

    A kalózmásolás elleni küzdelem élharcosa, az amerikai Microsoft egyes jelek szerint idegen szoftver illegális másolatát használta. A német tecchannel híroldal beszámolója szerint a szoftvercéget az XP operációs rendszer egyik speciális kiegészítőjének zenei fájljai leplezik le.

    A kérdéses fájlok a Windows\Help\Tour\WindowsMediaPlayer\Audio\Wav könyvárban kaptak helyet. Az összesen kilenc WAV-fájl a Windows Media Player Tour bemutatkozó alkalmazás zenei aláfestésére szolgál.


    Zenére specializálódtak

    Ha az eredeti program illetve médialejátszó helyett szövegként nyitjuk meg a 80-360 KB közötti méretű fájlokat (például a Jegyzettömb alkalmazással), a legvégükön a ''LISTB INFOICRD 2000-04-06 IENG Deepz0ne ISFT Sound Forge 4.5'' aláírás tűnik fel.

    A Sound Forge WAV-, MP3-, AIFF- és más zenei formátumú fájlok llétrehozására szolgál. Az eredeti gyártó, a Sonic immár a Sony konszern tulajdonában van. Az eredeti program 400 dollárba (80 ezer forint) került.

    A tecchannel rövid internetes kutakodás árán kiderítette, hogy Deepz0ne a Radium warez-csoport korábbi, vagy esetleg jelenleg is aktív tagja. Ez a csoport a zenei alkalmazások feltörésére specializálódott. A tecchannel rábukkant a Sound Forge egyik feltört változatára is.


    Egyelőre kétesélyes

    A Radium akkor vált ismertté, amikor feltörték a Fraunhofer intézet MP3 tömörítését, és javítottak kicsit az algoritmuson. Már az akkori híradások a csoport tagjaként emlegették Deepz0ne-t.
    -----------------------------------------------------------

    Ha valaki ezt a hírt blöffnek érezné, nézze meg saját szemével saját XP-jét ...
    [kép]




Aktív témák