Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz flash- #270 üzenetére

    Csak kiegészítésként, a cd/abból készült wav, meg az abból készült flac közt egy haver is meg én is hallottuk a különbséget bizonyos esetekben (egymástól függetlenül külön rendszereken). Amikor mondta én eléggé csodálkoztam is, azt nem tudom hogy ő milyen beállításokkal csinált flacet, de én is kísérleteztem egy kicsit.
    A parancssoros flac.exe-t használtam, ezt lehet pl az Exact Audio Copy-nak is beállítani külső tömörítőként. Először -8 (maximális tömörítés) kapcsolót adtam, jómagam is azt feltételezve hogy veszteségmentesnél tökmindegy, persze nem lett rossz de kihallhatóan (tehát nem arra kell gondolni hogy sokkal, de nem kellett rajta gondolkodni egyértelműen) jobb volt a wav. Utána -5 (alapértelmezett tömörítési szint) kapcsolóval is megcsináltam ugyanazt a számot akkor már nem hallottam semmi különbséget.
    Ennek gondolom valamilyen szoftveres oka lehet talán(, pl többen olyat is állítottak hogy a foobarra ha valami csilivili skin raknak az is ronthat a hangján :F) Na ezt már nem tudom hogy van, csak azt tudom amit én hallottam.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Új hozzászólás Aktív témák