Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz jozsi252 #728 üzenetére

    Hü hallod, feladod ám a leckét :)

    Na nézzük:
    - én próbáltam a TV-n youtube-os dolby teszteket nézni, de nem jött át. attól tartok, a youtube-on elveszik a DD és a DTS, simán sztereóba sample-olják a videókat, legalábbis én minimálisan érzékeltem a térhatást. mikor hátulról kellett volna szólnia az ábra szerint a hangnak, akkor is szólt elölről, meg mindenhonnan. Lehet rossz videókat néztem. Netről letöltött, DTS-es MKV file kéne, de ilyet még nem találtam.
    - van különbség a DTS és az effektezett AC3 között, nemis kicsi. A DTS olyan, mintha körülötted történnének az események. A hang (beszéd, környezet, zajok, stb) mind mind körülötted történik, szinte benne élsz a filmben. Ahhoz hasonló, mint mikor beülsz egy új filmre a moziban. Az effektezett 3D-re kényszerített AC3 hang az félmegoldás. Nálam legalábbis a párbeszédek és a zajok nagy %-as elölről jön, főleg középről. A hátsó hangszórók alig szerepelnek, halkak is, és csak néha játszanak, amikor valóban surround hangzás kell. Ettől még megvan a 3D érzés, tehát pl a Csillagok Háborúját megnézve (fogatverseny angol DTS vs magyar AC3) ugyanúgy jöttek a hangok hátulról, keresztbe, oldalról el hátra, hátulról előre, ahogy illik - de az összhangzás olyan volt, mintha nemis ugyanaz a hangrendszer lenne.
    - SPDIF az az optikai digitális kimenet. Itt nálam 2 lehetőség van: Dolby Digital és PCM. A Dolby Digital az már egy kódolt, 5.1-re szétosztott jel, ezzel már nem csinál a z906-od semmit, hanem feldobja, hogy 3D/4.1/2.1-ként kéred-e? A PCM pedig változatlan, eredeti bitstream, azaz úgy ahogy leolvassa a lemezről, ráönti az erősítőre a digitális jelfolyamot. Ekkor világit a Decode led-ed, és csomagolja szét a z906 az eredeti hangmérnöki elképzelésnek megfelelően a hangokat a hangszóróidba. Javaslom a TV-n az SPDIF-et ezen a PCM-en hagyni. (valszleg ez volt a gondod korábban)

    szerk: látom megelőztél, rájöttél magadtól :C

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák