Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacko32

    tag

    Szép estét!

    Körbenéztem a világot körbeölelő hálózaton, hogy ez hogy működik, de épp az ellenkező történetre tért ki minden oldal...
    Szóval a segítségeteket szeretném kérni az alábbi fejtörő miatt.

    Adott egy Németországból, saját célra behozott jármű. Az autón jelen pillanatban érvényes műszaki vizsga van, de! Piros ideiglenes Német rendszámmal lett lábon hazahozva. A papírok édesapám nevére vannak töltve, mint az adásvételi, a rendszám, és a biztosítás. Érvényesek ezek a dolgok 2017. 08. 08.-ig, műszaki pedig még 8 hónapig.
    Kérdés a következő: Én, mint közeli hozzátartozó, ezzel a rendszámmal Magyarországon használhatom-e az autót, tekintve azt, hogy a papírok nem az én nevemen vannak, és mint korábban említettem, piros német ideiglenes rendszám van az autón?!

    Ha off, és volt, elnézéseteket kérem, de az ördög nem alszik.. ;]

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

  • Lacko32

    tag

    Sziasztok!

    Nem szeretnék bajba kerülni, így teszem fel a bugyutácska kérdésem.
    Adott egy piros szélű, német ideiglenes rendszámmal megáldott autó, ami hozzám került.
    Ausztriában dolgozom, és szeretném ezt a járművet használni. Viszont, a kocsi jelenleg édesapám nevén van. Tüv 2 évre, biztosítás és rendszám 10. hó 25.-ig érvényesek.

    Így, ebben a formában, használhatom kint az autót? Vagy jobb lenne, ha picit megülnék a fenekemen, és nem használnám?!

    Előre is köszönöm válaszaitokat!

    Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

  • Lacko32

    tag

    válasz Richard! #244409 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!

    És meghatalmazásra sincs szükség? Mármint, hogy ő "engedi" hogy vezessem az autót. Idehaza nincs gond, a kinti rendszer pedig nem mindig kegyes.. :(

    Isten egyik prototípusa vagyok, egy csodálatos mutánsa egy olyan valaminek, amit soha nem akartak kipróbálni sorozatgyártásban. Túl bizarr, hogy éljek, túl ritka, hogy meghaljak.

Új hozzászólás Aktív témák