Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltip

    őstag

    Sziasztok Fórumtársak!

    Adott egy 2004 évi Daewoo Kalos 1.2, benzines gépszörny.
    Elromlott a klíma. 150.000 Ft-ot mondtak rá szervizben (nem márkaszervizben).
    Reméltem, hogy nem az egész ment tönkre, esetleg csak tölteni kellene. De nem. :(

    Akad itt egy szaki, aki olcsóbban megoldaná a cserét, javítást, vagy legalább meglesné a jószágot?
    Budapest és Kecskemét vonzásában. :)

    Köszönettel várom a jelentkezőket, vagy esetleg ajánlásokat szakemberre, cégre vonatkozósan,

    zsoltip

  • zsoltip

    őstag

    Sziasztok!
    Totalcar.hu oldalt nem tudom megnyitni, mert folyton reklám blokkolóra panaszkodik. Természetesen kikapcsoltam, ill. nincs is minden böngészőmön.
    Chrome, Firefox, MS Edge... miként, milyen beállításokkal nyithatnám meg, olvashatnám a nevezett oldalt?

  • zsoltip

    őstag

    Vásárláshoz:
    Telefonra (Android) letölthető bluetooth interfészen kommunikáló diagnosztika appot tudnátok ajánlani a Peugeot 308 SW-hez?

    Vagy akár laptopra telepíthetőt? Akár kábeleset is...

    [ Szerkesztve ]

  • zsoltip

    őstag

    Üdv Fórumtársak!
    Peugeot, Citroën (PSA) és Skoda, VW, Audi, Seat topicokban feltettem már a kérdést, de hátha itt szélesebb körben is meg tudjuk vitatni.

    Adott 2 szgk., és mindkettőre felvetek 2 használati módot. (Nem ugyanazt mind2 esetében, mert életből, ill. élethez kellene ennek megvitatása, tehát tényszerű próbálok maradni.)
    Mivel mind2 a közelmúltban került a környezetembe, próbálnék a lehető legjobban bánni velük, amiképpen az szükséges és elégséges.

    Téma: Hol tankoljak? Prémium? Kell vagy sem?
    I. Sima dízel/benzin is jó a kocsinak, vagy igényli mindenképp a prémiumot?
    II. Ha pedig kell a prémium, akkor lehet egy olcsóbb pl. Lukoil, Auchan?

    ------------------------------------------
    1.) Tehát Volkswagen Golf VII Variant 1.6 TDI BMT 2014 évi gyártás, 2015 évi modell
    a.) Napi 240 km, évi 60ezer km, javarészt autópályán
    b.) Csupán évi 20-25ezer km használat, sok pálya, de város is van bőven

    2.) Peugeot 208 1.2 2020
    a.) Évi 20-25ezer km használat, több pálya, de város is van bőven
    b.) Csupán évi 10ezer km használat, sok város

    ------------------------------------------
    Eddigi konklúziók:
    "Ártani biztos nem ártasz a prémiummal, legfeljebb a pénztárcádnak."

    "Jobb kenést ad az injektoroknak emiatt halkabb is lesz, illetve a várható élettartami is nő. De hogy hosszútávon kiadja-e anyagilag a plusz ráfordítást az már más kérdés..."

    "Sok km-re legolcsóbbat éri meg valószínű, nyugodtan mehet Auchan is ha van a közelben. Illetve két olajcserénként érdemes ledobni a gázolaj szűrőt, itt fontos, hogy jó minőségű darab legyen :R"

    "Én biztos nem spórolnék ilyenen és nem is spóroltam annak idején,csakis OMV prémium.És most is így nyomom a GTE-be ha tankolnom kell akkor kizárólag OMV Super 100 megy bele."

    "Normális kútnál - MOL (Forensissel, esetleg OTP-s kártyával további kedvezmény), Shell OMV 95öse elég, minden 3.-4. tankolásra a jobban adalékolt/prémium (asszem már csak a Shellnél van jobban adalékolt 95ös).
    Nemrég előírták a prémiumbenzin használatát, de nem a magasabb oktánszám kellett, hanem hogy ne tankoljanak bele olcsóbb üzemanyagot. Ugye GDI motoroknál főleg nem mindegy.
    Mi a szívó Puretech motorba sima üzemanyagot is töltünk, ami 30-40Ft-os árkülönbözet esetén nem mindegy, de itt is 3.-4. tankonként a jobban adalékolt megy bele."

    "Az olcsóbb magas oktánszámúban nincs plusz adalék(pl Auchan), viszont van 95ös plusszban adalékolt[=prémium] is (V-Power 95, OMVnél régóta nem látok, régebben volt). Ne ilyen marhaságokat nézz hogy prémium, azt nézd mi van benne. MOL, Shell felsőpolcosai prémiumok, állítólag a lukolié is, de az alapbenzinjüket nem szeretem.
    https://www.vezess.hu/magazin/2017/07/21/olcso-benzin-es-gazolaj-vagy-premium-uzemanyag/"
    ------------------------------------------

  • zsoltip

    őstag

    válasz zsoltip #190278 üzenetére

    Nos, utánamenve a témának, konklúziók:
    - A keveset használt kocsiba célszerű prémiumot tölteni, mert kevéssé üllepedik le benne a nem kívánatos anyag.
    - A sokat használt kocsiba alkalmanként (megoszlanak a vélemények milyen időközben) célszerű tisztítás gyanánt prémiumot nyomni. Ezt célszerű pl. egy autópályás, hosszabb út során megtenni, hogy égesse/pörgesse ki, amit csak lehet.
    - A FAME "adalékanyag" nagyonis le tud rakódni. Célszerű olyat tankolni, amiben nincs, vagy kevés van.

    Auchan pl. közzéteszi a minősítési lapjait az egyes kutakhoz.
    Lukoilról tudunk bármit is? Mi a túrót jelenthet a prémium náluk?
    Mert akámiképp is nézem eszement az árbeni difi velük szemben kb bármely más kutat is tekintve.

    Forensys:
    Tehát rákeresve ez egy autós kedvezmény közösség.
    Milyen árbeni kedvezmények érhetőek el tankoláshoz? Ezt nem publikálják, viszont feleslegesen nem regisztrálnék... Akár privátban is lehet, megköszönöm, ha valaki közli. :)

  • zsoltip

    őstag

    válasz molnarpeter #190375 üzenetére

    Írtam az alábbi piaci szereplőknek egy igazán részletes kérdéssort:
    MOL, OMV, Lukoil, Shell, Auchan

    Meglátjuk ki válaszol, s mit. Dühítő, hogy az ember nem tud objektív tények alapján korrekt döntést hozni, mert nincsenek, vagy el vannak mélyen ásva.

    Így következőre jutottam:
    Remélhetőleg válaszolnak az egyes kérdésekre, és ez alapján egy a motornak való megfelelősségi rendszert generálok, és ez alapján fogok választani kutat az anyagiak mellett.

    Addig is:
    - A keveset használt kocsiba célszerű prémiumot tölteni, mert kevéssé üllepedik le benne a nem kívánatos anyag.
    - A sokat használt kocsiba sima üzemanyag (Pl. Auchan, Lukoil), mert úgyis kipörög gyorsan. Alkalmanként (megoszlanak a vélemények milyen időközben) célszerű tisztítás gyanánt prémiumot nyomni. Ezt célszerű pl. egy autópályás, hosszabb út során megtenni, hogy égesse/pörgesse ki, amit csak lehet.

    Kérdés még:
    A prémiumok terén van még bennem kétely, kell-e a MOl, vagy elég egy Auchan vagy Lukoil Premiumnak árult üzemanyag. Mi lehet a differencia, és mivel tübb a MOL...
    Ha tényleg annyira tisztít, amennyire mondják, megéri. Persze csak akkor, ha a többiprémium nem ennyire tisztítja ki a "koszt".

  • zsoltip

    őstag

    Üdv Fórumtársak!
    GAP biztosítás kinek van? Megéri? Mire kellhet ez? gazdasági Totálkár esetén pl hasznos? Vagy mire kellhet?

Új hozzászólás Aktív témák