Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz janos666 #4718 üzenetére

    Őszinte leszek, én nem tanultam egyetemen áramlásdinamikát. Ugyanakkor a gyakorlati tapasztalatok azt mutatják videókártyáknál, hogyha nem szabad az út a ventillátor előtt (CF alsó kártya pl.), akkor két dolog történik:
    -azonos ventilátor némileg magasabb fordulaton kezd pörögni
    -kevesebb levegőt fúj a "célhelyre"

    Mondjuk kipróbáltam, a porszűrőnél bejön az elméleted, ha rajtavan, csak 1050rpm a házhűtőm, nélküle 1100. :)

    Amennyire fizikát tanultam, vákumban kéne a leggyorsabb legyen mindenféle ellenállás nélkül. :)

    (#4720) TooCool: Én régen rengeteg beszámolót olvastam néhány hónap (1-2) alatt lenullázódott ventikről azoknál, akik jobban megcibálták a kártyát bányászatra. Úgyértem, a gyártói kártyákat, nem a mókuskerekeset. A saját tapasztalatok is azt mutatják, hogy 24/7 ésszel kell a siklócsapágyas ventikkel bánni.

    A mókuskerekekkel is vigyázni kell, mert kétféle van abból is. Az egyik dupla golyóscsapágyas, ami igen tartós, míg a másik sima sikló, (hidro bearing, vagy mi a rák a marketingneve, sima csúszó gyakorlatilag) az azért még játékos kártyaként is be tud tojni 2-3 év alatt.... Elég benézned az 5800 topikba, ott vegyesen volt, jópáran jelentkeztek ott csörgő venti problémával, ami megoldódott a csapágy zsírzásával. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák