Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    válasz macka55 #9 üzenetére

    Üdvözlet a topikban és örülök, hogy neked is bevált! :)

    Én is csak úgy rábukkantam a rendszerre, mert egy "könnyű" változatot kerestem régebbi laptopon windows leváltására. Eleinte én is bejártam a szokásos utat, először Ubuntu, majd Mint Cinnamon(akkor azt gondoltam attól jobb rendszer/DE nincs), erre jött a Lite és mint ahogy írod is, ez nem a rendszer funkcionalitására vonatkozik, hogy kevesebbet tud, sőt sokkal többet ad mint egy Ubuntu vagy Mint, hanem hogy xfce-t használ és memória, illetve processzor kímélő.

    A distro fejlesztői direkt a windows 7-ről áttérőket célozták meg, ezért sok olyan dologra figyeltek, ami kényelmi szempont. Más rendszerben, mint ami itt "Lite Software" néven beleraktak nem található meg, egyszere kijelölölsz akár 20 programot, kattintasz az installra és kész is, nem kell repo-k hozzáadásával szórakozni vagy snap, esetleg flatpak-et telepíteni hozzá. Xfce létére van pár alap plugin is, nem egy KDE szint, de eléggé testre szabható.

    Sokan leragadnak a Mint-nél, pedig szerintem a Lite sokkal jobb annál, csak alig ismerik páran, viszont mivel nekem is bevált, bátorkodtam létrehozni ezt a topikot, hogy többen is megismerjék, mert nem csak Ubuntu/Mint/PopOS létezik.
    Engem a könnyű beállíthatóság és az xfce alacsony erőforrás igénye győzött meg a Gnome-al/Cinnamon-nal szemben és mint ahogy képernyőképet is töltöttem fel a topikban, nem az a régi szürke "gagyi" kinézete van(mint amire sokan gondolnak az xfce hallatán), hanem teljesen modern. 64 bites processzorral rendelkező régebbi gépekre csak ezt telepítem, notebook-on is az van. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • I02S3F

    őstag

    válasz macka55 #9 üzenetére

    "Ezért van szükség grafikus felületű disztrókra, hogy a XXI. században már ne körmöljünk karakteres parancsokat." - Érdekes, hogy a cli-ből gui-ba történő váltást fejlődésként fogod fel. Bár tisztában vagyok vele, hogy van aki a bolodbiztos megoldásokra esküszik, azonban ettől a gui-s megközelítés nem jobb, csak a hozzá nem értők is elnavigálgatnak rajta. Azonban a cli megfelelő kezekben gyorsabb és hatékonyabb a gui-nál. Szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák