Új hozzászólás Aktív témák

  • ModliH

    tag

    válasz nonsen5e #143 üzenetére

    Szerintem a kismadárnak csak valami marginális jelentősége lesz, mondjuk később a játék folyamán látunk még egy ilyen madarat amit le lehet fotózni, vagy valami ilyesmi. Szerintem.

    Építettem egy elképzelést a játék hátralevő részéről, részben amiket olvasgattam angolul fórumokon, részben a saját ötleteim alapján. Erősen spoileres terület következik!
    Ebben a szekcióban fogok pár Bioshock Infinite-es spoilert említeni, aki nem játszott a BI-vel, de tervez az ugorja át ezt a blokkot.

    Első végigjátszásra amikor még nem mélyedtem el a story mélységében, csak felületesen nézelődtem nem tűnt fel egy csomó apróság, amik szép lassan kezdtek értelmet nyerni. A koncepcióm szerint a fejlesztők a végén valami párhuzamos univerzumos elmélettel fognak előjönni, belekeverve egy jó adag kvantumfizikát.
    Emlékeztek a Boishock Infinite-ből erre a jelenetre?

    Első végigjátszásra senki nem értett belőle semmit, aztán a végére megvilágosodtunk: Amikor mi azt hittük hogy először járunk Columbiában Elizabethet kiszabadítani akkor valójában már 122 próbálkozáson túl voltunk. Az hogy mindig fej lett az bizonyos események elrendeltetését demonstrálja (+ a #77-es labda is).

    Elméletem szerint amikor Max látja azt a víziót az elején, és effektíve "meghal" (rádől a torony) akkor már nagyon sokadszorra élte végig ezt a hetet. Valahogyan kiszabadult a mátrixból ( :DD ) és képessé vált manipulálni az időt, de a sors ezt nem szereti, és megpróbálja visszaalakítani úgy ahogy annak történnie kellene ha Max nem tudna belepiszkálni...pl Chloe halálába. Mert ugye Chloenak 2 nap alatt 3szor meg kellett volna halnia, és még ki tudja hányszor kell megmentenünk, és azt hogy belepofátlankodtunk a végzet munkájába nem veszi jó néven, és ennek vannak látható jelei is (havazás 20 fokban, random napfogyatkozás, előre nem látható tornádó). Max minden hét végén "meghal", majd újra kezdi a hetet úgy, hogy nem emlékszik semmire, maximum tudat alatt beleég ez az egész, így magyarázható hogy viszonylag könnyen fel tudja dolgozni azt a tényt hogy manipulálni tudja az időt :)) .
    Azért kell mindig újrakezdenie a hetet, mert minden héten megmenti Chloe-t, nem bír tőle elszakadni, de ezáltal egy végtelen cilkusba belefut, amiből effektíve soha nem fog tudni kiszabadulni. Chloe egy idő után valószínűleg rájön hogy mi történik, hogy neki meg kell halnia ott a vécében, ezért vannak lépten-nyomon célzások amiket végigjártam még egyszer, iderakom őket képekben:




    Ezeket valószínűleg Chloe írja amikor már tudja hogy neki mindenképpen meg kell halnia (az utolsót kivéve, az szerintem nem az ő írása, talán Rachel-é).
    Minden egyes alkalommal amikor Max beleavatkozik a sors dolgába létrejön egy új "univerzum", vagyis a jelenleginek egy másolata amelyben a döntés függvényében bizonyos dolgok más állapotban léteznek(itt jön be a képbe a kvantumfizikás szuperpozíciós marhaság :F :C ), és minél többször, és minél nagyobb mértékben pofátlankodik bele a sors kezébe Max annál több ilyen párhuzamos síkot generál amelyek közt neki valahogy van átjárása (az őzike amelyiket lefotózza, de a képen nem látszik semmi, Cloe autóján a firkák néha ott vannak néha nincsenek), de minél több ilyet generál neki annál nehezebb belenyúlni az alakulásukba (orrvérzések, random ájulások), és annál hevesebben reagál a természet erre a zavarra amit ő csinál.
    A játék végén valószínűleg vissza fogunk jutni a mosdóba ahol is Chloenak meg kell halnia, ezáltal vége lesz Nathan, és a Prescott család ármánykodásának a városban, Kate-sem lesz öngyilkos mert ki tudják könnyen vizsgálni hogy Nathan bedrogozta, stb...
    Aztán lehet hogy nincs igazam, de én ezt tartom legvalószínűbbnek, de legalábbis remélem hogy valami hasonlóan mindblow befejezést kapunk mint amit anno a Bioshock Infinite végén éreztem :))
    Szerintetek teljesen alaptalan az elméletem vagy lehet valami valóságalapja? :)

Új hozzászólás Aktív témák