Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz tomyka74 #8016 üzenetére

    Épp azért kérdezem meg olyanoktól akik már tudják, hogy megtudjam. A Tv még nincs meg amúgy, de szeretek minél több információt beszerezni vétel előtt. :)

    @Cocos:

    Hogy mi a 3D azt elég sok nézőpont szerint értelmezhetjük. Jelenleg olyan 3D-re gondolok ami gyárilag 3D-ben lett felvéve. Két külön képfolyam picit egymástól eltérő szögben.
    Sajnos nem tudom jobban megfogalmazni. Nyilván az anaglyph (vörös-cián) 3D megoldás kiesik a körből. Azért az lópikula se a rendes képeltolásos 3D-hez képest.

    Plusz már évek óta létezik olyan program sz.gépre, ami képes minden tartalmat (filmet, játékot) átkonvertálni különböző 3D-s megoldásokra. Köztük van a vörös ciánk, a zöldes megoldás és asszem talán a stereo 3D is. De mind hiába, mint tudjuk ez sose lesz olyan, mint az "igazi". És ma ezt már a TV-k is tudják. Ez az a bizonyos 2D-3D konverzió.

    Szórakoztam vele 1-2 játékban. Itt is lehet mélységet állítani. A probléma az, hogy vagy a hozzánk közeli tárgyakat hozza ki 3D-be vagy a tőlünk távoli tárgyakat. Minden más iszonyúan szellemképes lesz és nem 3D-s.
    Példa: TDU, autós játék külső nézetben. Vagy maga az autó emelkedett ki a térből és az előttem lévő út, meg táj 2D maradt + szellemképes, vagy az előttem levő út és a fák jöttek ki a térből és az autó maradt 2D-ben szellemképes. Egyszóval szart se ért az egész.

    Ami "rendes" 3D-t én láttam (iMax, 3D tévék), ott az egész környezet térben van, térben mozog. Plusz vannak elemek, amik képesek kijönni, hozzám közelebb jönni a térben.

    Egyébként az egészet csak azért kérdeztem, mert leakarok tölteni 1-2 sample-t 3D-s filmekből. Csak tesztelni, hogy mégis milyen. És láttam olyat, hogy half-SBS meg full-SBS. Meg az egyik filmhez az volt odaírva, hogy aktív szemüveges verzió (gondolom ez nem jó az LG-khez mert az passzív).

Új hozzászólás Aktív témák