Keresés

Aktív témák

  • dreamlite

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy furcsa hibajelenséggel fordulok hozzátok, melyre lassan már bő egy éve nem sikerült többedmagammal sem megoldást találnom. Ha a PC-men bárminemű fájlművelet történik (merevlemez ír/olvas, DVD író ír/olvas) a hang elkezd szaggatni. Míg a PCI-os Audigy2-őt használtam, nem volt semmi probléma, de attól meg kellett válnom. Az alaplapi zajkeltő viszont ezzel kerget őrületbe és semmit sem sikerült még kitalálni a probléma orvoslására. Cseréltem már winchester-t, DVD írót, CPU-t, alaplapot, tápot, és ugyanúgy recseg-ropog a hang, ha dolgozik a winyó. Tulajdonképpen már csak a videokártyta és a ram-ok a régiek, minden más le lett cserélve. A jelenség nagyjából egy jó egy éve áll fenn, nagyjából akkortájt váltottam Vista-ra, és a videokártya is pár hónappal előtte lett beújítva, ám párhuzamot nem merek vonni. Nem tudom visszavezetni hardvercserére, mert a legutóbbi módosulás az Audigy eltávolítása volt és a hiba csak az alaplapi hangkártyával jön elő, melyet előtte sosem használtam.

    Jelenlegi konfiguráció: Asus AN8-SLI Deluxe, AMD X2 4200, 2GB Kingmax RAM dual-ban, Samsung 500GB HDD, Club3D 7950GT, Corsair 500W táp. Minden meghajtó S-ATA csatolón kapcsolódik. Nincs floppy, vagy bármilyen P-ATA kütyü a gépben.

    Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • dreamlite

    csendes tag

    válasz #65675776 #2 üzenetére

    Köszönöm gyors válaszod! :)

    Az előző alaplapom is NF4-es volt. Ez lenne a probléma? Gyógyírt csak az alaplap cseréje jelentene?

Aktív témák