Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    őstag

    válasz makro #2225 üzenetére

    A másik topic alapján feltételezem a Xiaomi Smartmi purifier-re gondolsz :) Ugye ebbe nem kell szűrő, műanyag kerekekről "fújja le" a venti a párás levegőt. A Philips elve hasonló, ott egy nedves szűrőn szív át a venti és arról kerül a pára a levegőbe. Viszont itt képbe is kerül a szűrőcsere, amit a Philipsnél nem úszol meg, tapasztalatom a fehér szűrővel 2-3 hónap (de akkor naponta át kell mosni, heti egyszer kiáztatni, ha nem használod, azonnal kiszárítani és félretenni), a fekete szűrőről 6 hónapot is írtak már, de azt nem próbáltam. Plusz a Philips vízzel való utántöltése szétszedős (nem bonyolult, a ventit leemeled, vizet beöntöd, visszateszed, de akkor is plusz munka), a Xiaomiba meg csak beleöntöd a dedikált nyíláson és kész, heti 1-2x kell kiöblíteni a műanyag edényt.

    Xiaomi párásítóval elég sok baj van a smart homeba integrálásával, nekem van egy itthon vásárolt, az csak EU szerverrel megy együtt, de rendeltem már Kínából, az kínai dugós is, mégis csak az EU szerveren megy az is :D Nyilván minden más kínai itthon.... Orosz Xiaomi appal elvileg megy, de a google és a Xiaomi után nem akarok csak emiatt még egy 3. lehallgató felet is a telefonomra :DDD Úgyhogy én full manual használom, de így is tökéletes.

    20m2-t mindkettő hatékonyan bepárásít és szinten tart majd, azzal nincs gond. A Xiaomi tárcsáit szétszedni könnyű, ha egyszer nagytakarítani akarod, de össze soha többé nem lehet már egyenesre rakni :D De igazából az hogy csálé, az csak az esztétikát befolyásolja. Illetve hajlamos betöltés után a műanyag részek közé víz folyni, és azt szépen lassan lecsöpögteti az alján majd, ami nálam kicsit megkezdte a laminált padlót.

    A Philips és a Xiaomi ventilátorán is pár hónap használat után láttam a szépen lerakódott finom szürkés port, gondolom a vízkő és a szobai finompor, szintén közös tulajdonság, hogy az isten se takarítja le onnan :D Összesítésben én a Xiaomit szoktam ajánlani (de az meg most épp sehol nincs itthon raktáron, és Kínából is hetek óta pendingel kollégának). Ha megbékélsz a kis plusz karbantartással és nem zavar 2-3 havi ~5000-es kiadás, a Philips is szuper.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés