Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabip

    csendes tag

    válasz Victoryus #23277 üzenetére

    Én értelek, de a vevőt történetesen pont nem érdekli, hogy a replika vitorla mennyibe került ha neki eredeti kell, ezért gyüjtő, ha meg a gyereknek kell, mint játék akkor meg bőven drágállni fogja, mert neki a karcos színcserés 8e ért is bőven jó lenne.

    Én kétféle képpen veszem a régi szetteket:

    1, vagy legyen patent akkor mehet a magasabb ár (de itt is lehet simán hiány vagy kopott elem)
    2, vagy legyen hiányos de akkor nyomott ár és beszerzem én ami hiányzik vagy kopott.

    Azt viszont nem értem, hogy miért vettél utángyártottat 4 e körül mikor annyiért eredeti is van a BL-en nem is egy?

    Ha meg eladásra veszel egy hiányosat és te fel akarod újítani, hogy eladd haszonnal, elötte a BL-en át kell nyálazni, hogy mibe kerülhet a pótlás...

  • Szabip

    csendes tag

    válasz Victoryus #23282 üzenetére

    BL en vannak vitorlák, az egyik helyen van 3800+2200 ért vitorla.
    Ennél a szállítási költség nem sok, mivel kicsi borítékba is belefér.

    Ez egy ilyen kategória, nem egy vitorlát vettem külföldről, a legdrágább 5e körül volt, képet kell kérni én is azt tettem.
    Mint mondtam a gyüjtőket nyilván ha ad magára eredeti szép vitorlákkal fogja csak megvenni.

    Én nem tudom milyen árbóc árakat néztél, de ennek a régi árbóc elemei nem különösebben ritkák vagy drágák 200-500 ft között bőven találni.

    Én a saját 6274-emet javítottam fel, ráfizetés volt az is, de nem érdekelt mert eszmei értéke volt számomra, mindezt úgy hogy van mellette még egy patent.

    Ezeken pénzt keresni szerintem nem lehet ha igen nagyon keveset. (persze ha ma veszel egyet és 10 évre elrakod akkor lehet sokat fog érni de az egy másik történet)

  • Szabip

    csendes tag

    válasz Djuree #23284 üzenetére

    Teljesen korrekt bolt, néha van nála felszámolt gyüjteményből szettek, ezeket (is) árulja relative korrekt áron.

    Nem hiszem, hogy kínai a faszi (nem én vettem át a hajót) és nem is Lepin volt :D

  • Szabip

    csendes tag

    válasz Napfénysüti #31432 üzenetére

    Az új vonatok gyengék, emelkedőn 2 kocsit éppen felhúz ha meg van pakolva, a kanyarokban ha kopott az ív van, hogy elkapar és megáll. Funkciói jobbak mint a régieknek ez tény, de az elemeket zabálja a régihez képest (5 kis ceruza kell bele (!)) A régi se volt sokkal jobb, kettő mozdonyunk is volt, mind a kettő tönkrement. El elindulnak de szintén nem bírnak 2 kocsit se vontatni, emelkedőn nem mennek fel. Szét szedni horror, ha sikerül is nem látni semmi hibát, gyanítom megkopott a műanyag fogaskerék ház. A régiek legalább erősek voltak új korukban, de nem lehetett távirányítani, nem mentek csak előre és nem világítottak. Igazából az egész Duplo mozdony konstrukció rossz, gyenge. Újat nem tudsz venni, ha csak mozdony kell a Legotól. vagy BL vagy Jofogás, de ott meg bizonytalan mennyit mentek... Gyerekekkel sokat játszottunk velük, de inkább vagyok csalódott... Ja igen az új mozdonynak van egy vicces hibája a régi vasuti átkelőn ha eléri megáll és tolatni kezd, a fényérzékelője az öntési gödörben fénytörést érzékel és megáll, gyanítom ezért cserélték le a sínek színét...

  • Szabip

    csendes tag


    Sziasztok,

    Érdekes képet hoztam, a neten kb sehol se találtam hasonlót ameddig gyüjtöttem a LOTR szetteket, de Karácsonyra révbe értem, az utolsó szett is meglett a LOTR és a Hobbit univerzumából. Amiben tényleg ritka a gyüjteményem, hogy kb 90%-ban bontatlan szetteket kerestem. 2,5 év alatt szedtem össze mindet. Orthancot pl darabonként rendeltem össze BL ről (dobozos, eredeti összerakásival). Nem tudom mennyibe került az egész, nem is mertem summat nyomni az xls-ben :D. Kérdésre igen egyszer összerakom mind, de nem mostanában, iperedjenek még pár évet a gyerekek. Jó kis terepasztal a tervem, vagy szerényebb diorámák. Nagy kár, hogy hasonló szettek már nem léteznek, ebben benne volt minden amiért szerethető a Lego felnőtt fejjel is. (egy szett nincs a képen a Banyapók, sajna a raktárban maradt)

    [ Szerkesztve ]

  • Szabip

    csendes tag

    válasz #75376384 #32109 üzenetére

    Pirates és PotC témával kezdtem újra 2015 ben, Abból még több van kb 50 szett, mind az utolsó elemig hiánytalanok, új vagy újszerű elemekkel, patent vitorlákkal, csak két hajó hiányzik a 2009 es kalózhajó és az utólsó amit a 90' es években csak az USA ban adtak ki. Kalózos szettjeim forditott arányban 90% nem dobozosak, abból nagyon perverz lenne ha szintén 90% dobozosak lennének. A szép az egészben, hogy egy jó barátommal kezdük gyüjteni neki ugyan úgy bontatlanba vannak meg a LOTR szettek és a kalózok is pl minden hajó így 2x van meg nekünk sőt van ami 3x. Ezen kívül gyüjtök Star Warst, de azt nagyon megválogatom (nincs is sok), illetve lassan kezdem a modularokat, régieket nem fogom beszerezni. Szinte egy LEGO sincsen összerakva mindet csak raktározom. Nem eladásra gyüjtök.

  • Szabip

    csendes tag

    válasz Freddy76 #32114 üzenetére

    Köszi!

    Egyfolytában itthon vagyunk HO ban :D. Macska van.

    [ Szerkesztve ]

  • Szabip

    csendes tag

    Nem tisztem védeni a feltörekvő Youtubereket, de azt meg kell említeni főleg a bizonyos Zoltán úriemberrel kapcsolatban, hogy sokkal fogyaszthatóbb, mint jónéhány régi motoros dögunalmasan bevezetett majd 3 órán épített videói. Magyar és külföldi egyaránt. Az hiba szerintem is, hogy nem készül fel az említett illető és társaik a témából és néha tényleg orbitális baromságokat mondanak vagy nem mondanak, de azt akkor is elismerem hogy érdekfeszítőbben mutatja be, van akiknek egyszerűen jól áll ez. Abba ne menjünk bele, hogy mennyi pénzt és energiát ölt(ek) bele hogy eljutottak az ország legnagyobb követőbázisával rendelkezők klubjába főleg egy rétegtermék esetében, még a régi nagyok konkrétan vegetálnak ha nem csökkennek. Továbbá az is egy nézőpont hogy nem egy szakértő szemével mutatja be a termékeket hanem mint kívülálló és igen sok felnőttnek és gyereknek pont ez a jó, hogy nem gépész szemmel tök unalmasan mutatja be a váltó apró fogaskerekeinek működését ez 10 ből 8 embert történetesen hidegen hagy, de attól még szeret rácsodálkozni, de a száraz gépészet nem érdekli. (az a 2 meg megnézi a 3 órás gépész bemutatót és a googlet nyálazza infok után, mint én a Pirates témában) Az irigység egy természetes folyamat na nem tagadom mikor megkapta a Sian-t hát na... (pedig utálom azt a szettet), viszont mikor elgondolkoztam előtte mennyi 80e es szettet vett és mennyi órát cseszett el ezzel, hát átgondoltam, nyilván akárkinek ez nem jó ahogy nekem se férne bele a mostani életembe, így marad a nyálcsorgatás. Az hogy a régi klubbokat nem támogatja annyira agyon a Lego hát... ez van hogy is mondjam elvileg mint vállalkozás működnek így termeljék ki bemutatókkal esetleg reklámfelületekkel, nem kell arra felépíteni az egész dolgot, hogy örökösen a Lego ingyen szettekkel látja el őket és az adott esetben unalmas portfóliókon nem változtatnának kb sose city, gyári technic szettek SW unalomig, nem a téma gond, hanem hogy tök ugyan azok, na de elkanyarodtam ez más téma már...

  • Szabip

    csendes tag

    Nagyon ritkán írok ide, de most ez a vita meglep a minőséget illetően. Számos forumot olvasok(külföldi) és nem kevés Lego megfordult a kezemben (hatalmas gyüjteményem van 80% bontatlan szettek ugyan, de bontott (nem kirakott) pl a teljes Pirates széria 89'-től 96' bezárólag, ha már a régieknél tartunk. Viszont porladó (?), repedt elemmel nagyon ritkán tlálkoztam. A Gyűrűk Ura Hobbit lakban tűntek fel barna elemek (pár darab) amik megfáradtak idővel illetve a mikulás ház egy eleme szintén megfáradt, de kb ennyi. Ha a gyerek összes Lagoját beleveszem (ami nem kevés) az elmúlt 10 évből, hát nem igen emlékszem törésekre, a klipszek amik jellemzően megfáradnak de ez így volt a 90'-es években is, rendre nem bírták a mehanikai terhelést pl a lovak palástjának a klupszei idővel törtek. Még ha a sárgulással jönnétek no mert az ma is probléma, pl Apollo khmm (de ott se minden fehér elem) de City-ben is volt Space témakörben ami a gyereknek megsárgult... (igaz tettünk rola mert a párkányon tárolta a hernyótalpas rakéta szállítót a hófehér rakétával... UV nagy úr...
    Sok esetben a tárolás is probléma amitől a műanyag károsodhat, pl van aki a bontatlan Legoját a padláson tárolja évekig ahol a hőingadozás hatalmas (legalább fény nem éri). Ez károsíthatja hosszútávon a műanyagot ahogy a kiállíott még szűrt napfényt érő elemek is szintén károsodhatnak, jobb esetben csak sárgulnak. (tudom van megoldás, igen alkalmaztam is).
    Mi van ha egy egy elem reped, elárulom semmi... Bricklink és rendelés, szerintem marginális költség, főleg ha figyelembe veszem, itt páran mennyit költenek Legora...
    Jelzem, hogy nem egy műtárgyra vagy befektetési tárgyra is igazak ezen állítások. Arany szintén törik (főleg amit használnak), réz tárgyak durván oxidálódnak, de pl egy értékesebb festméynyt se baj ha nem éri tartósan UV, az OT-s autókról ne is beszéljünk.

    Ez ilyen ez túl van lihegve kicsit és ettől függetlenül is messze a legtartósabb játékok között van a Lego (hol vannak a régi Gijoe vagy Transformers készletek?, (tengeren túli pár örült gyüjtőt leszámítva))

    Attól se kell félni, hogy a mai gyerekek elkoptatják a Legokat, jelentem totlál lesz@rják. Megkapják, még arra se képesek, hogy összerakják mert ráunnak, nem hogy építeni belőle bármi mást... Fiam 10 éves, annyi legoja van amiről álmodni se mertem, nem érdekli sose érdekelte, én eröltettem... Lányom 14, inkább a Playmobil ment... Mielőtt jönnétek de hát ez csak kettő, az összes ismerősömnél ez megy... inkább PC, BOX, tablet Youtube, rollerezés stb... Ez van, legalább 20 év múlva kevés rágott elem lesz BL en :D

Új hozzászólás Aktív témák