Aktív témák

  • Haok

    tag

    Húú hol is kezdjem.
    Szóval pl. -56,7d -t kellene tárolnom 4 bájton lebegőpontosan 16-os alapra normáltan 7 bites karakterisztikával! A 4 bájt tartalmát hexadecimálisan adja meg!

    -56,7d = 38.B3(ismétlődik)h
    m=38B3
    k=2+64=66
    66d=1000010b
    S=1 (mert negatív)

    Felírtam eddig jól : 1100 0001

    És itt kezdődöt a baj, mert bárhogy is váltottam át a 38B3at hexába nem úgy jött ki ahogy kellett volna. (elvileg nemkellene átváltani, hiszen hexában kell megadni az eredményt, de vizsgán úgy kérik, hogy váltsam át binárisba előtte, aztán írjam vissza). Idegesített, hogy miért nem jön ki. És érdekes módon, most, mikor algoritmusokat tanulok jutott eszembe, (pofon egyszerű), hiszen még maradt 24 bit. És nem 38.B3at kel átváltani, hogy négyesével vannak csoportosítva a bitek, és külön a 3at egy csoportba külön a B-t, stb. Én meg előtte átváltottam a 38 at, és utána a 0.B3at hát még szép, hogy nem ugyanaz jött ki. Persze (egyébként is szakoszos a tört) , még a + 8 bitet felkell tölteni 3-3 al.

    Ezt csak azért írtam le, mert milyen apróságokon múlik egy dolog, persze még nembiztos, hogy a viszgám meglesz, de enyivel is előrébb járok. Köszi mindenkinek a segítséget!!!

    ---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

Aktív témák