Keresés

Aktív témák

  • dh66e

    veterán

    válasz thlacko #13839 üzenetére

    Amennyiben digikábeled van nem kell aggódni az analóg jel miatt.Ebben a tévében van dvb-c tuner tehát simán nézheted a digitális adásokat amik nagyságrendekkel jobbak mint az analóg adások.

  • Ance

    őstag

    válasz thlacko #13839 üzenetére

    Szia!

    Analóg adás gány, konkrétan mit érthetek ez alatt, mert mi tv-zésre is szeretnénk használni jelenleg kábeles digi van otthon?

    Azt értik ez alat, hogy az a tév-képzetük, a televizióknak is 1080p-ben, de minimum 720p-ben kell mindent sugározni, ha ez alatt van akkor az már gány. Hát nem olyan szép, mint egy BluRay, de azért gánynak sem mondanám. Nézhető, látsz rajta hibákat, de még mindig jobb mint egy 72 centis crt-n nézni az adást alul, felül fekete sávval. Szóval ne foglalkozz vele szerintem, mit mondanak, ez a tévé jól megoldja a problémát.

    Fogyasztással kapcsolatban tudtok-e esetleg nyilatkozni, kevés fanatikus van, aki meg is méri, de hátha?

    Függ attól, hogy milyen környezetben nézed a tévét, így mekkora háttérvilágítást állítasz be, mert az fogja meghatározni. Szóval én hiába írom le neked, hogy nálam 110-120 watt, ha te magasabb háttérvilágítást használsz akkor több lesz. Az meg akkor derül ki, ha leülsz elé és beállítod. Még annyit tudok mondani, hogy kiszámoltam, nálam évi kb 3.500 forinttal lesz több a villanyszámla a régi 72-es crt-hez képest, ha ez számít.

    Illetve a médialejátszási képességek érdekelnek usb eszközről különös tekintettel az mkv fileokra 5.1-es hanggal, hogy milyen szinten/arányban boldogul ezekkel a masina?

    Viszonylag mostohán bánik velük. Ez azt jelenti, hogy dts hangot egyátalán nem játszik le, az újabb kódolású filmek is kifognak rajta. Összességében a filmjeim kb. 25%-át játsza kb az mkv-k közül. SD avival még nem volt problémám (én azt is nézek, mert sok olyan filmem van, amit nem lehet beszerezni jobb felbontásban).

    Megoldás egy médialejátszó. Mondjuk egy "mindentjátszót" már 20-30.000 forintért kapsz. Ez még összességében mindig olcsóbb, mintha egy mindent lejátszó tévét keresel, mert azt nem nagyon kapod meg 200k alatt.

    A látószög: Inkább a felülrőn nézés rontja a képet, nem az alulról. Egyébként van olyan fali konzol, amin előre és hátra is dönthető a tévé, így nem hinném, hogy ez gondot jelentene. :D

    PC-re kötés: Nem tudjuk az input lag értéket (én legalábbis nem) de talán erre valaki már tud válaszolni, aki így használja. A képminőséggel semmi gond nincs, filmmel próbáltam.

    Ha világosabb helyiségben használod, vagy nem szeretsz full sötétben tévét nézni, akkor a plazma helyett tényleg az LCD a jobb választás.

    Ha még van kérdésed, írj nyugodtan.

  • BBéci

    legenda

    válasz thlacko #13839 üzenetére

    "mi a földön alszunk, és kb 1 méter magasan van a tv 3 méter távolságra tőlünk"
    Alvás közben nem tök mindegy, milyen magasan van a tévé? :D

    "euronicsban az eladó mindenképpen a plazam felé akart terelni"
    Ezek szerint léteznek normális, hozzáértő eladók, nem hittem volna! :K

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Aktív témák