Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SybenX

    őstag

    válasz SybenX #4568 üzenetére

    Elkelt az ajánlási lehetőség. Nem válasz akart lenni az előző hosszászólásom.

    [ Szerkesztve ]

  • SybenX

    őstag

    válasz SybenX #4568 üzenetére

    Megtörtént a műtét két napja. Visumax eljárás volt, mivel ezen kívűl csak prk-ra voltam még alkalmas, de nekem fontos volt a gyors felépülés. Műtét előtt -1.5 dioptria mindkét szemen, cylinder 0.5/0.75 ~ 15%-os látás.
    Tegnap első napos kontrollon bal/jobb 95/100 %-os lett, nagyon pici ködös látás még van, fényudvar minimális.
    Műtét a Focus Medicalnál volt, ahol sokkal kedvesebbek, figyelmesebbek voltak mint a Sasszemnél, nem maradt bennem kérdés, mindenről maximálisan tájékoztattak.
    Műtét pontosan úgy zajlott, ahogy elképzeltem az itt korábban leírtak és elmondottak alapján, fájdalom tényleg nem volt, inkább ijesztő volt, főleg a lebeny készítés, amikor ráül a szemre a gép.
    Műtét után azonnal jól láttam a ködös fátyol mögött, majd 3 óra elteltével teljesen elmúlt az égető, szúró érzés, kitisztult a látás. Az egyik szemem nagyon száraz volt pár óráig, szükség volt a 15 percenkénti műkönnyre, de aznap estére ez is elmúlt, azóta nem érzem nappal száraznak a szemem, de az óránkénti cseppentést betartom. Éjszaka után reggelre azért száraz volt, de nem vészes. Közelre látás egyre javul, fókuszálás még néha nehezen megy.
    Első éjszaka párna nélkül kellett teljen, nekem pokoli volt, az egészben ez volt a legkellemetlenebb rész.
    Összességében maximálisan elégedett vagyok a mostani eredménnyel, sokkal rosszabbra számítottam a sok negatív véleményt olvasva itt, de tényleg jobban látok mint szemüvegben és teljesen más élmény a szemüveg torzítása nékül látni, ami a leginkább indokolta számomra ezt a műtétet, még mindig csak csodálkozok, hogy mit hogy látok. Igaz nem lett 150%-os, de nem is érdemes a marketinget komolyan venni. Nem tudok mást mondani, mint hogy ajánlom a Visumaxot!

Új hozzászólás Aktív témák