Aktív témák

  • Arklur

    csendes tag

    2 problémám is van az ~1 éves laptopommal:

    1) Hibernáláskor elsötétül a kép, de nem hibernálja a gépet, ilyenkor ~5mp-ig nyomom a kikapcsolás gombot és bekapcsoláskor jelzi, hogy helytelenül lett leállítva a gép. Alvó állapotba tevéskor hasonló a helyzet, nem reagál semmire a gép, szintén az előbbi módszer segít. Kikapcsolni is csak úgy tudom a gépet, ha először "leállítom", majd megvárom, míg elsötétül a kép, és "manuálisan", 5mp-ig nyomva a kikapcsolás gombot kapcsol ki ténylegesen. A kérdés, hogy ezt mi okozhatja elsősorban? (Megéri újratenni az oprendszert, hátha az a ludas?

    2) Az optikai meghajtóm úgy néz ki meghalt...Alapjáraton ki se tudom "nyitni", hiába nyomom a gombot, nem reagál, csak a kis lyukon bedugott tű segít. De hiába rakok be lemezt, nem tudja beolvasni. Itt a kérdés, hogy lehetséges esetleg, hogy még működésre lehet valahogyan bírni, vagy tényleg kampec neki?

    A válaszokat előre is köszönettel várom :)

  • Dell XPS

    veterán

    válasz Arklur #1 üzenetére

    Hali,

    A leírt problémát okozhatja "esetleg" memória (memtest, vagy kivéve, akár felcserélve is), de meg kellene próbálnod csökkentett üzemmódban is, hogy van -e változás. Gyanús az op.rendszer (OS), nem ártana egy vírus ellenőrzés is. Amennyiben összeomlott a rendszer, akkor valóban a "recovery system", megoldja a problémádat.

    Az ODD -t érdemes volna egy "ki-be" vétellel leellenőrizned (kontakt..), ill. megnézned, hogy az "OS" (eszközkezelő) látja -e rendesen az optikai meghajtót.

    Mivel írod, hogy nincs még egy éves, így szvsz, így felvetődik a garanciális problémák lehetősége. Kérdésed teljesen elfért volna a "notebook hibák", " azonnali notebook kérdések" topic -jában!

    Légyszíves, máskor egy ilyen jellegű kérdés miatt, ne nyissál "új" topic -t! :)

    Üdv, Dell XPS

Aktív témák