Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Kobe #413 üzenetére

    En ugy emlekszem (de mint mindig: 411-81-81) hogy aki a felhasznaloja lesz az osszegnek, az kell sajat nevere szamlat kerjen.
    Ha az edesanyad tulajdonos is abban az ingatlanban, nem csak haszonelvezo, akkor ott is erdemes lehet ot megjelolni felhasznalonak (mint a kedvezmenyezett, annak hianyaban a szerzodo kozeli hozzatartozoja - tehat NEM kedvezmenyezett-modositasrol beszelunk!). Ha o ott nem tulajdonos, akkor a szamlak a te nevedre kell szoljanak, hiszen akkor te hasznal(hat)od fel.
    A parod testverenel mindenkepp kell az, hogy o legyen a felhasznalo.
    DE!!!
    Szamla csak a kiutalas megkezdese utani datumu lehet. Tehat ha most nincs kiutalas alatt (vagy mert me'g megtak idoben van, vagy mert nem fogadtatok el a kiutalast es most "var", gondolom ez a parlagon hever ertelmezese), akkor el kell inditani most: vagy felmondas alltam fenntartassal, vagy ha mar kiutalas-kepes, akkor a kiutalas elinditasaval. Utobbi _lehet_ hogy csak a honap vegehez kapcsolodhat, a felmondas az a naluk torteno erkeztetes napjatol ervenyes (en me'g papiron inteztem, ha neten fel tudod mondani, akkor az nyilvan azonnal erkeztetett), de azert kerdezd meg oket, hogy mi lehet akkor a szamla elso napja. A kiutalasi idoszak (3 v. ujabban 2 ho) ill. felmondasi ido (90 nap) vegen utalnak, onnan +90 nap az elszamolas hatarideje. Kelleni fog tullap lekerdezes dijat fizetni vagy benyujtani, nem tudom biztosan az eljarast, hogy a tulajdonos a felujitandoban az igazolva legyen.
    En nem adminisztraltam kedvezmenyezettol eltero felhasznalos esetet, de emlekeim szerint a kiutalas/felmondas folyaman kell ezt a szemelyt megadni. A kiutalasrol me'g a kedvezmenyezett (hianyaban a szerzodo) kell nyilatkozzon, de utana a felhasznalo ugyintez (tudtommal).

    Ami biztos, egy kiutalast szet lehet bontani ket lakascelra is, amit nem tudok, hogy lehet-e ket felhasznalora szetbontani. Tehat nalunk volt csaladban hogy ket lakastulajdon kozul az egyikben ablakcsere a masiknal hitelkivaltas tortent, de ott ugyanaz volt a felhasznalo mindkettonel. Ha lehet ket felhasznalo, es edesanyad is tulaj, akkor vszinu megoldhato vegyes nevre szamlazva is, nem kell azok osszefuggoek legyenek, se az hogy kiadjanak egy komplett munkat (elvben ellenorizhetnek a felujitas megtortentet), de ez megint egy megkerdezendo dolog.

Új hozzászólás Aktív témák