Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz codec #6425 üzenetére

    Ha sürgős a foglalózás hétvégén, akkor tanúk előtt átadni 2-3% foglalót, vagy amennyit gondolsz. Persze erről szerződést írni.
    Ha nem sürgős, akkor megegyezni egy időpontban, amikor elmentek ügyvédhez, és ügyvéd előtt kp-ban, vagy x munkanapon belül utalással átadni a foglalót (5-20% szokott lenni, kondícióktól függően) és megírni az adásvételi szerződést. Beleírni, hogy a foglaló a végső vételárba beleszámít, de ezeket ügyvédek tudják.

    Ha nem tudjátok a végleges szerződés összes feltételét (fizetési ütemezés, hitel aránya, stb...), akkor lehet előszerződést is kötni, ami a végleges szerződésnek csak a fő pontjait tartalmazza, de végleges szerződés megkötésére kötelez (az előszerződés növeli az ügyvédi költséget, de célszerű tud lenni bizonyos helyzetekben).

    Ha ingatlanközvetítőn keresztül megy, akkor más a helyzet.

    Viszont nagyon nem ártana ügyvédeddel beszélni.
    És fontos, hogy lekérj egy tulajdoni lapot, hogy tényleg tehermentes e, és tényleg az eladóé e.
    Közös képviselővel beszélni, hogy van e közös költség tartozás a lakáson.
    Meg még egy halom buktató lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollo17hu

    őstag

    válasz codec #6425 üzenetére

    Nem kötelező a foglalózás. Nálam úgy volt, hogy telefonon értesítettem a tulajt, hogy megvenném a lakást. Mivel hitelből vettem, kért pár nap haladékot, mert kp-s vevők is képben voltak. Visszacsörgött, hogy vihetem, aznap hívtam az ügyvédet, aki másnap estére meg is írta a szerződéstervezetet. Ezt mailben továbbítottam a tulajnak, neki oké volt, így még arra a hétre tudtunk időpontot egyeztetni, és alá is írtuk az adásvételit.

    A lényeg - ha eddig még nem tetted meg -, hogy keress ügyvédet, kérj tőle időpontot, kérd, hogy magyarázza el az adásvétel folyamatát részletesen, beszéld meg a díjazását, hogy ki fog földhivatalba járkálni munkaidőben stb.

    A közös költség tartozásnak nem feltétlenül kell utánajárnod, mert ha beleírjátok a szerződésbe, hogy a birtokba vételig minden az eladót terhel, akkor nem kell vele foglalkoznod. Egyébként - az ingatlanos állítása szerint - év elején azért csúsztam le egy elég jó lakásról, mert voltam a közös képviselőnél, aki leadta a drótot a lakásról egy magánszemélynek (konkrétan a tulaj közvetlen elérhetőségét), így rám tudott ígérni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák