Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19103744

    törölt tag

    Üdv mindenkinek!

    Segítséget kérnék! Van egy 2,5 külső vinyóm. Ha notikon használom, nem kell megtáplálni külső áramforrásról. Az asztali PC-n viszont nem működik csak táppal, ill. felismeri, de írás/olvasáskor lekapcsolgat. Valakinek van valami épkézláb ötletre, hogyan lehet az USB-n kimeneti áramot állítani? Eszközkezelőben a részletek között vannak erre utaló leírások, de opció sehol senem:( (A táp sztem bőven elegendő, és az USB portokon sem észleltem hibát, mind a 10 tesztelve)
    A8N-SLI Deluxe, 7600GT 1GB RAM 2db vinyó, FSP 350 (chieftec 400-al is teszteltem)

    Ha kikapcsolom a gépet, folyamatosan villog, és nyekereg, a tápot ki kell húzni.

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    Sziasztok!

    Portable windowst szeretnék. (ill. más oprendszereket is telepítenék) Ezért gondoltam az m2 NVMe-re, mivel a lemez particionálható, így adatokat is vihetek mellé.
    DELOCK 42600, vagy 42638-ra gondoltam, erről kérnék véleményt, de bármilyen más megbízható márka szób ajöhet. (akár egy ilyen is szóba jöhet bár számomra totál ismeretlen márka: [link] ) Nagyon csincsung nem kell, nem szenvedni akarok, hanem használni, bármikor bárhol. Előre is köszönöm!

    Remélem nem lesz sértődés, de szerintem baromira ráértek itt a PH-n de legalábbis időmilliomosok vagytok. 19 topickot nyitottam meg mire elkeveredtem ide, ez is úgy történt, h. másokok fegyelmezésébe is belefutottam, ahol egy egy istencsászár helyretette az illetőt, nem jó helyen van, menjen ide vagy oda, ott megint olvastam egy ilyet/hasonlót stb. Valami nem jól működik itt az már biztos. A kereső messze elmarad a ma elvárhatótól, nem azt mondom, h. google szintű legyen de nem ártana kicsit több intelligencia. Ez így fárasztja a felhasználót ahogy a topickgazdákat adminokat stb.

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #5997 üzenetére

    Átböngészem amiket linkeltél, köszi. Azért gondoltam Delock-ra (esetleg Baseus) mert a piacon túl sok már a csincsung (nagyon kínai) cucc. Nagyon olcsók és az már eleve gyanús, nem szeretném elbukni az SSD-t vagy akár csak a rajta lévő adatokat csak mert sporóltam néhány 10€-t. NVMe-t fogok használni, mivel a gépemben is ilyen van, és a laposban is ilyenek vannak. Utóbbiban van 2 db (meg egy 2.5-ös SATA HDD, de le van tiltva, nem használom) Az 500-ast kivenném, elégségesnek érzem a 2TB-ot oda, és abból tudnék egy portable wint csinálni, szóval vennem sem kellene. Akár egy USB 3.0-s ház is megfelelne mivel PCIe 3.0 4x-es, de gondoljunk a jövőre... és lehet, h. inkább valami TLC jobb lenne bele.

    Nos úgy tűnik még mindig nem jó topickban vagyok, mert most nézem, h. itt 2.5-ös ház a téma. Szal aki ide linkelt se jó helyre küldött de mindegy. Minek ennyire szétszedni a témát? SSD-k is 28 felé szétszedve... Rettentő nagy különbségek azért nincsenek a külső házak és a tárolók között, csak gyűlnek a topickok rendületlenül, végül már senki nem tud eligazodni (de legalábbis azok akik nem napi szinten használják biztosan nem), aminek az lesz a következménye ami szokott, törlésre kerül, vele olyan dolgok is amik fontosak lennének.

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #5997 üzenetére

    Előzőben SLC-t akartam írni de már keverem őket. Szal, még ami fontos lehet, sehol nem írnak arról, milyen lapkakészletel vannak szerelve ezek az ORICO cuccok. A Delock pl.: kompatibilis a Thunderbolt 3-al is ami nem egy hátrány mivel a laposon korlátozott a csatik száma, konkrétan 3 db van és csak 3.0 Gen.1, csak az USB-C ami Gen.2. OK h. nem lesz 40Gbit (20) átvitel még egy jódarabig, de 10Gbit azért nem egy hátrány ha beraknék egy 2, vagy később ha esnek az árak 4TB-osat. Sokat tapasztaltam már az évek alatt mások bőrén is, h. CSAK arra kell hogy... azután meg amikor már nem csak arra kellett, akkor ment a kukába és venni kellett másikat.

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #6000 üzenetére

    Hmm... Érdekes amit mondasz. Már csak azért is mert pl. itt van 20Gb/s-os (USB 3.2 Gen2x2) és 40 Gb/s is Thunderbolt 3/4-hez, és elvileg ez az ORICO hivatalos oldala.

    Van még SLC is bőven de valóban, most, h. nézem brutál árak párosulnak hozzá. (eltekintve a kínaiaktól mert nekik van 40-50€-ért is 1TB-os)

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #6002 üzenetére

    Ezek nem támogatások amikről írsz. Az USB-C az egy szabvány, egy csatlakozórendszer. (Ezt nem neked mondom, hanem a gyártóknak kereskedőknek.) Lehet mögötte több féle interface, pl. USB/HDMI/TB/DP/PD stb. Zárójelben jegyzem meg, "nagyon bölcs" volt aki USB-nek nevezte el ezt is, (akik elfogadták azok is) így szerencsére a számítástechnikában kevésbé jártas ember nem tudja, h. egy multi csatlakozóról van szó, "amiben lehet bármi." Szerintem a kínaiak lobbiztak ezért, jó kis bizniszt reméltek, milliókat lehet megvezetni ilyenekkel, lásd korábban kék színű de valójában USB 2.0 eszközök, vagy a TB-nek nevezett de valójában csak USB-C csatlakozós USB 3.0 eszközök. Szóval amikor azt írja az általad favorizált Orico, h. USB4, akkor elgondolkodom, h. kinek szánja? Mert eszköz sincs még jóformán ami ilyen interface-t tartalmazna vagy ilyen sebességekre képes lenne, legalábbis megfizethető biztos nincs, de már itt kopogtatnak a 80/120 Gbit/s-okkal. (Átépítenék egy mini-t, találtam is egy jó kis UCFF alaplapot (630€), 1! azaz, egy db USB 4 van rajta. Kezdődik, ahogy évekkel ez előtt is 1.1-ről 2-re (bár azt még szoftveresen lehetett upolni) majd háromra, sőt még ma is gyakran rakosgatnak a nagy lapokhoz USB2-őt...
    Na de kicsit elkanyarodtam, szóval csak akkor lesz 40 ha vagy TB 3/4, vagy USB 4 van a fogadó eszközben, vagyis ha utóbbi akkor TB 4 is van mivel szabvány szerint támogatnia kell. 100 szónak is egy a vége, sikerült jól megkavarni a dolgokat ami annál is érdekesebb, h. pont ezt el akarták kerülni. Szerintem nem jött össze. Jah, mi ez a 2TB korlátozás? Kinek jó, vagy mire jó? Ezt a kört is lefutottuk már évekkel ezelőtt... :((( Pár $ spórollás a gyártónak közben meg az user szív vele. Napok óta keresgélek olvasgatok összehasonlítok, mintha semmi más dolgom nem lenne az életben csak ezzel foglalkozni. :W

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #6008 üzenetére

    Nos köszönöm a rendkívül kimerítő választ, bár az első fele felesleges volt, gondoltam az eddig beszélgetésből kiderült, h. vágom ezeket. Végülis rendeltem egy ilyen kütyüt, elvileg 4TB-ig kezel, bár azt most nem tudom letesztelni. Nevetségesen hangozhat, de azért választottam ezt az eszközt, mert teljes bordázott, és le van kerekítve mindenhol, így remélhetőleg jobban kíméli pl. a táska zsebeket. Kíváncsi vagyok, h. a windows hogyan kezeli majd, lehet-e rá telepíteni opredszert direktben vagy trükközni kell majd.

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #6010 üzenetére

    Igen ezeket már elmondtad fentebb. Ill. ha kattintasz a linkre akkor látod. h. NVMe. A belső, az elgondolás katasztofális. Úgy a tervezés mind a kivitelezést tekintve. Látszólag egyforma mindkét oldal, de nem bízták csak a reteszre, csak egyik oldalról lehet bedugni a tálcát. Ráadásul és ez végkép érthetetlen, a retesznek is csak ház egyik oldalán van bemarás, de ettől még össze lehet így rakni, de ha nem figyel az user, mivel nem reteszelődött (nem tud, mivel nincs bemarás) ki is csúszhat, és így fizikailag sérülhet a nyák és a meghajtó is. A meghajtó alacsonyabb, és mivel csak egy párnát adtak hozzá a bordával együtt sem éri el a házat, lötyög csuszkál benne ide-oda, vagyis közvetlenül nem tudja átadni a hőt, csak a levegőn keresztül, amivel viszont mindent felmelegít ami pont ellenkező hatást vált ki mint amit szeretnénk. A (USB-C-USB A átalakító) kábel amit adnak hozzá remek elgondolás volt kb. a kivitelezésig, ugyanis az összekötő műanyag szál ami a képen is látható, bár elhajlítható de túl vasztag és merev, nem kattan a helyére a csatlakozó. A csavart egy gumibak helyettesíti, amit alig lehetett belegyömöszölni, kiszedéskor viszont könnyedén kipattant, kerestem is vagy fél óráig. Megy vissza és ebből a szériából nem is kell több. Más ajánlat?

    A Win to go-t értettem trükközés alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    Nos az utóbbi pár napban keresgéltem olvasgattam jó sokat a témával kapcsolatban, végül arra a következtetésre jutottam, h. a külső házak és a körülöttük lévő technológia egy vicc.
    Mivel évtizedek óta használjuk az optikát, már réges rég ezen kellene adatokat továbbítani.
    A házak sebessége gyalázatos, mégis horror árban vannak. Előbbi oka, legalábbis a keresgélésekből ez jött le, a nagyon kis áramerősség, így összességében messze elmarad a szükséges teljesítménytől, vagyis eleve nem is tud gyorsabb lenni egy külső ház, ha 900mA-ről és hasonlókról beszélünk. Valószínűleg a 20-40Gbps-ra hazudott eszközök többet tudhatnak (2800/2100 -at ígérnek), de valakinek nem megy a matek itt sem, valszeg a marketingeseknek. Mindeközben a meghajtók csúcsfogyasztása messze felülmúlja ezeket az értékeket, 1,8-3A (10W) vagy akár még több is lehet a felvett teljesítmény, egyszóval ne is várjon senki gépbe épített sebességeket, vagy, hogy ki tudja hajtani maxra a középkategóriás meghajtóját. Mindez mellé pofátlanul drágák ezek a kütyük. Egy "nagy" sebességű külső M.2 házak100€ fölött járnak bőven, miközben egy igen erős miniPC kattintásra várva 500-600€. Valakik elvesztették az értékitéletüket ez 100%. Egyszóval, ha mindenképp kell egy külső ház, vedd meg a legolcsóbb márkásat, nagy truváj itt nincs és nem is lesz, mert mire lenne, addigra a lapkák tovább gyorsulnak, ezek a "nagy" nevek meg tovább kullognak majd utánuk.

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #6020 üzenetére

    "Ebben a topikban nem rémlik, hogy előzetesen bárki is állított volna ilyeneket."
    Én állítom, és most.

    Már bocs, de nem tudom te kinek a pártján állsz. Világosan le van írva az általad is linkelt Axagonnál, h. 900mA amit tud, és szerintük ez elég mindenre IS! Biztos azért nagyobb a lemezek áramigénye, mert nem értenek egyet a gyártók a globális felmelegedéssel. Vagy szerződésben vannak a világ összes energiaszolgáltatójával vagy nem tudom... Az egész marketingszöveg egy katasztrófa de a kedvencemet azért idézem: "• A doboz sávszélessége / adatátviteli sebessége 1000 MB/s (1 GB/s) körül van, a USB 3.2 Gen 2 csatlakozó korlátai miatt." 1000 sebből vérzik, úgy adja elő, mintha az interfész lenne a legfőbb akadája a nagyobb sebességnek. Igen, nem tud többet, de maga az eszköz sem. De még mindig nem ez a lényeg! Úgy látszik a lényeg az ami nem ment át, még egy fél napot kellett volna körmölnöm... A lényeg, h. egy középkategóriás meghajtót sem tud fullra meghajtani. De még a 130€-s kategória sem! Még egyszer leírom másképp más szavakkal, hátha most átmegy. A 130-160€ ház max. 2800/2100 a full sebesség, miközben 80€ egy 2TB-os 3500-as meghajtó. Már csak az a kérdés, h. ki van kiért? Azért kell egy lemez, h. legyen egy semmit érő házunk, vagy van egy 7000/5000-es lemezünk, és beletesszük egy házba...? De nem százezermillióért bakker! Ez olyan mintha az autód gumija többe kerülni mint a fél kocsi. De mutass nekem egy akár Thunderbolt 3-4-5 120 vagy 100 milliós verziót is, amivel ezek a hulladékok elérik egy középkategóriás lemez sebességét, ja és ár érték arányban azért legyen partiban, ne kerüljön többe a leves mint a hús!

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #6021 üzenetére

    35€ tokkal vonóval postával egy 250GB-os, 50€ egy 512-es és 69 azaz hatvankilenc euró az 1TB-os pen. Tehát ha nem már egy meglévő lemznek kell a ház, akkor nincs partíban az árával a ház+SSD. És igen, valamivel lassabb, viszont ujjnyi vastag, elfér a csikkzsebben, nem kell kábellel szenvedni stb.

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #6024 üzenetére

    Megint egy regény. Te ennyire ráérsz? :D

    A következő szavakkal ill. információkkal van bajom:
    "elméletileg", "...körül van", "valószínűleg" "majdnem teljesen"
    Akkor én is átutalhatok valószínűleg, kb., elméletileg, majdnem a teljes összeget, az úgy jó lesz?

    "Az előbbieket különösebben nem szükséges magyarázni, világosan oda van írva, ..."
    Oda van írva a hülyeség amit te is megtámogatsz. Ugyanis az USB 3.2 Gen.2, így ebben a formában nem létezik. Ha nem írja oda, h. 2x1 akkor az parasztvakítás. (amúgy azt is feleslegesen)
    Ha már wikipédia. link
    Azaz, 2022 Szeptembertől, vagyis már egy éve, új elnevezési séma van érvényben.
    Pont azért, h. a marketingesek ne tudjanak kavarni, vagy mondhatnám (ha jöhiszemű lennék az előbbiekkel), ne tudjon a kevésbé tájékozott ember eltévedni. Aki pedig nem ezt használja, az szándékosan meg akarja téveszteni, meg akarja zavarni a vásárlót.
    Hivatalosan tehát USB 10-nek kellene nevezni, ugyanis ide átkerült az USB 3.2 Gen.2x1. (Mégis úgy használják ahogy. Szándékosan, tudatosan.)

    Egyébként, csak halkan mondom, a 900 mA tápellátás a 3.0 paramétere (6x150 mA). Az USB-C-vel egy időben jelent meg a nagyobb áram 2014-ben. (6x250 mA) ...de hát, mindegy is mert ezt sem tudja. Pedig USB-C...

    "Létezik már olyan USB4 interfészes külső ház is..." Aszta! Az azért megvan ugye, h. az USB4 40 Gbit/s? Már majdnem tudja. 129,00$-ért. De még mindig 80€ egy alsóközépkategóriás 3500MB/s (28 Gbit/s) sebességű meghajó, remélem az megvan azért. Itt van amiről beszéltem. Többe kerül a leves, mint a hús. Még a végén kiderül, h. nem is a meghajtó a lényeg, hanem a külső ház :D Amit mondtam, most másképp... Azért veszünk bele egy lemezt, h. picivel nehezebb legyen, ne kongjon üresen :D

    "Ha már magyar fórum, akkor legyenek hazai árak és webáruházak..." Legyenek. De azért kattintani lehet máshova is remélem. Ha már elfogadják a pénzemet máshol is... és akkor mindjárt 30 alatt lesz a pendrive még akkor is ha felszámolnak pl. postaköltséget, ingyen postával meg nincsenek partiban a magyar webshopok.

    "De amúgy nem feltétlen szerencsés a kettőt egy lapon említeni"
    Nem. Viszont én egy konkrét elhatározással jöttem ide. Nem mondhatod, h. nem írtam le. Mellé még, (bár ez nem volt opció) szerinted melyik hordozhatóbb, a pen, vagy a kábeles rack?

    "Mondta, írta itt bárki is, hogy okvetlenül..."
    Nem mondta. Nem is kell mondani, ennek nyilvánvalónak kellene lenni. Ahogy többféleképp is utaltam rá, nem a meghajtó van a házért, hanem fordítva. Legalábbis így kellene lennie.

    Azt látom, h. figyelmen kívül hagyod az ár/értéket. Pedig az is tényező, még a világ minden pénzével rendelkező embernek is. Továbbra is tartom, h. irreálisan drágák (vagy keveset tudnak kinek mi fekszik jobban) a házak. 100 szónak is egy a vége, ha egy pendriveba bele tudják rakni az elektronikát is a tár mellé, akkor nyilván nem a chip az ami drága, hanem az üzletpolitika ami köréje épül. Vagyis, pofátlanul drága, pedig a miniPC hasonlatommal is utaltam rá, h. nem kellene annak lennie.

    "Ha nem külső ház + belső SSD = külső SSD megoldás vásárlása és használata a cél..."
    Mint láthatod, ott is jártam....

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #6026 üzenetére

    Picit lapozz vissza kérlek, ki kezdett el litániát tartani. Sok vagy, ezt nem mondták még? Annyit kell válszolni amennyit kérdeznek.

    "mivel mások számára általában érthető szokott lenni..." Mert nem teszik szóvá esetleg nem érdekli őket még nem jelenti, azt, h. igaz is. Ellenben olvastam már hozzám hasonló kritikus véleményt.

    "Attól, hogy időnként átnevezgeti a szabványait az USB-IF, majd azt utána javasolt és nem feltétlen minden esetben kötelező használati formaként írja elő..."
    Olyan rettentő sokszor nem nevezgette át szerintem. Am. nem érzed ebben a félmondatban is az ellentmondást? Most akkor ez előírás, vagy hasraütésszerűen bárki bármit, vagy lehet ilyet is olyat is mindenki a megtévesztő kedve szerint...? :)
    " nem minden gyártó használta..." Erről beszélek. Egy szabvány, amit mindenki úgy használ ahogy kedve tartja, ahogy üzletileg jobb neki.
    "2x1 megnevezés opcionális volt..." Köszi. Tehát teljesen mindegy h. 5 vagy 10 Gbit/s. Ugyanis semmi másból, csak ebből derül ki biztosan.

    " ahogyan a legújabb "USB 10 Gbps" megnevezést sem..." A nagyobb gyártók már odaírják. Még ha csak a számot is, de az már elég biztos támpont.

    "A doboz sávszélessége / adatátviteli sebessége 1000 MB/s (1 GB/s) körül van, a USB 3.2 Gen 2 csatlakozó korlátai miatt A doboz sávszélessége / adatátviteli sebessége 1000 MB/s (1 GB/s) körül van, a USB 3.2 Gen 2 csatlakozó korlátai miatt""

    Most akkor 1000MB/s vagy 1GB/s?
    1000 MB/s az 8Gbit/s. Felénk legalábbis. Ez azóta van így amióta meghatározták, h. "1 byte 8 bit-ből" áll. Még a hiányzó 2Gbit/s is igen csak megmelengetné néhány internetező szívét. Ezt a példát azért írtam, h. legyen mibe kapaszkodnod ;)
    Hasonlóan nem stimmel visszafelé sem, hiszen 1GB/s csak 125 MB/s. Ez is elírás biztosan. Meg még ki tudja mi minden. Néha úgy érzem ez is csak egy google fordítós csincsung gyártó, nem tudom komolyan venni.

    A feszültségnél megint nem azon van a hangsúly, ahova teszed. A lényeg, 900mA nem elegendő arra, h. rendesen kihajtsa a lemezt. Ez azért van, mert egy kisebb teljesítményű olcsóbb elemet használnak, spórolnak néhány centet. Csak hosszas teszteléssel, hosszútávú használattal lehetne kideríteni, okoz-e bármiféle instabilitást az, h. nem a kellő áramerősséget/teljesítményt kapja meg a meghajtó.

    "Tehát miután az előző válaszban sikeresen meg lett cáfolva..." Az nem cáfolat. Így nem is lehet sikeres. Ha már van egy lemezed, akkor elgondolkozhatsz azon, h. veszel-e hozzá házat bár ha ki akarod hajtani maxra mintha a gépedben lenne, akkor elég zsebbenyúlós lesz, többe fog kerülni mint maga a meghajtó új ára. Vagy, "olcsót" veszel, és elfogadod a brutális sebességcsökkenést, vagy hagyod a fenébe és veszel egy pendrive-ot.

    Nah de mindegy is, nem folytatom. Idézgethetném minden második modatod, de nem akarom telefloodolni a topickot, elengedem a témát. Segítségeddel nem sikerült megtalálni álmaim külső házát, ezért most évekig nyugtalanul fogok forgolódni minden éjjel.
    Vagy nem.
    Köszöntem! :R

Új hozzászólás Aktív témák