Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _NCT

    őstag

    Sziasztok!

    Megfogalmazódott bennem a gondolat, mi lenne ha Németországban/Ausztriában dolgoznék úgy 1-2 éven belül, inkább 1.

    Tanulásra van időm, anno kb 8 éve tanultam és tudtam németül beszélni, azóta csak angolt használok, de gondolom egy éven belül ismét fel lehet hozni a nyelvtudást.

    A kérdés az igazából, hogy kint ilyen egyszerűbb sysadmin mennyit kereshet? Gondolom ilyen PC szervizben elszerelgető ember kap 1000-1500 eurót, aki valamennyit konyít a szerverekhez, az kaphat 2000 körül? Vagy ehhez azért nem árt CCNA+MCSA papír is?

    Nem keresek itthon sem rosszul jelenleg, mondjuk jól sem. Kb 3-4 év kellene, hogy felvehessek egyáltalán lakáshitelt, ez kicsit elszomorít, ezért gondoltam barátnővel ketten meg kellene kint próbálni.

    Ha ketten keresnénk legrosszabb esetben 2500 eurót, akkor már megérné kimenni. Mennyibe fáj egy 40-50m2-es albérlet, ami csak a miért, nem akarunk közösködni senkivel?

    Jelenleg itthon a fizum felét elviszi az albérlet....

  • _NCT

    őstag

    válasz vzozo #317 üzenetére

    Nyilván nem ez lenne a cél, a minimálbér, az a legrosszabb eset lenne. De sajnos ezzel is számolni kell. Mondjuk itthon sincs rossz fizetésem, de az ember mindig többet akar. Mostanában nyomták meg 370 + 30 caf bruttóra, csak ugye BP-en ez még az alja informatikában (3-5 év tapasztalattal nálunk helpdesk keres kb 300-350-et).

    Itthon viszonylag jó helyen lakunk, szép lakásban, bútorozva, normális főbérlővel, garázzsal, tárolóval. Nem tudom mennyire reális 3-4 éven belül el akarom érni a bruttó 500-as fizetést, és itt lesz az a pont ahol elkezdek majd gondolkodni lakásvásárláson, pontosabban hitel felvételén, de még ez is kevés lesz.

    Sajnos kint simán keresnék annyit, hogy ennyi időn belül itthon vehetnék lakást, de ahogy írtad is ez nem ennyire kerek.

    Mondjuk jó ezt látni, hogy ennyibe kerül az élet. Legjobb lenne itthoni német multihoz orientálódni (Bosch pont keres most embert) és esetleg nyomulni céges képviselettel külföldre, de ez már álomvilág :D

    Érdekelne pl Münchenben egy sima próbáltamárkikapcsolnibekapcsolni típusú rendszergazda mennyit kereshet, illetve egy olyan akinek van már pár év tapasztalata (2-3 mondjuk). Vannak ismerőseim Ausztriában, de ők szezonális munkát végeznek, sajnos ez nekem nem opció, mert 3-4 hónap után ugyanúgy nincs melóm, hazajövök és felélem a pénzt, annak nincs értelme.

  • _NCT

    őstag

    válasz x_o_n #319 üzenetére

    Gondolom akinek nincs kint ismerőse az ne is nagyon induljon útnak ha nincs a zsebébe legalább 800k.

  • _NCT

    őstag

    válasz vzozo #326 üzenetére

    Munkásszálló nekem sem lenne opció, arra én is rájöttem h 800k min duplája fog kelleni, de inkább 1.5x-ese ha kint akar próbálkozni az ember, bár én is úgy mennék ki, ha itthonról el tudom intézni szállást, munkát, vagy legalább lesz olyan akinél meg tudom magam húzni kis időre, ha beüt a krach. Mondjuk ez rengeteg pénz, nagyon el kell gondolkodni az embernek hogy megéri-e esetleg a kukába dobnia, ha nem sikerül semmi sem kint.

    Itt BP-en van egy új építésű fullos kis 2 szobás lakás, na kb kint is ezt a szintet szeretnénk tartani, mert ha nem lehet, minek menjen ki az ember. Laktam már olyan lakásban is ami fél év alatt penészes lett, alulról ázott stb, na abból nem kérek mégegszer.

    Bútorok nincsenek, mivel nem volt rá szükségünk, az albi bútorozott amiben eddig laktam, otthonról meg nincs pofám már elkérni, ha eddig nem tartottam rá igényt a 3 év alatt mióta külön élek szüleimtől.

Új hozzászólás Aktív témák