Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz e-biza #9 üzenetére

    Amit a 3. pontba írtam hagyd figyelmen kívül, azt hittem az avc-t megadták, de látom, hogy te számoltad ki q=1-re.

    Így a megoldás (garanciát nem vállalok nagyon régen csináltam már ilyet):
    Q=4 esetén ha simán behelyettesítesz a kapott fc, vc, tc, afc, avc-d tökéletes. De az mc-d a következő:
    Vedd q-t 5-nek. A tc-d (az egyenletbe behellyettesítve) 60. Tehát az mc-d ha a termelést 4-ről 5-re növeled 30.

    Ha az a) pontban a q=1-re kérik a keresett értékeket (fc, vc, stb.) akkor ott az mc-d 3q^2-8q+5 egyenletbe való behelyettesítéssel kapok. (0) Azaz q=4-re jól számolsz.

    A b) feladat:
    Az üzemszüneti pontnál kiszámolod a q-t ebből:
    2=3q^2-8q+5
    q1,2=[8+-sq(64-36)]/6=(8+-5,3)/6= 2,22 v. 0,45 termék.

    Ezen pontokban lehet az üzemszüneti pontod. Tudjuk, hogy az mc fv az avc és ac fv-eket a minimum pontjukban metszi (és valahol 0 közelében). Azaz 2,22 teméknél minimális az egy termékre jutó avc-d.

    A profitot pedig kapod úgy, hogy behelyettesítesz a tc fv-be 2,22-t (elvileg 12,33-at kapsz) valamint 2,22-őt szorzod a piaci árral és értelemszerűen veszed a különbségüket. Remélem nem rontottam el sehol!

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák