Aktív témák

  • Kirk Strom

    újonc

    Üdv! :)

    A célom ezzel a bloggal, hogy elemezni tudjam magam. Tudom, hogy ezt mások is olvasni fogják, ez esetben éppen Te. Ha a magányossagom nem is csökken ettől, ebben a folyamatban, amiért ezt az egészet írom, és ami a blog témája is, de hátha nem csak az én életem lesz könnyebb, ha végig megyek ezen az úton.
    Szerencsejáték függő vagyok!
    Eme szépen hangzó mondat utánn, pár könnyebbet teszek, hogy töltsem a teret, és, hogy ne legyen túl koncentrált ez az egész, már az elején.
    A kedvem mindig jó, 20 éves vagyok,sok haverom van, és édesanyámon kívül, vagyis inkább vele együtt, két barátom van. Egy nagyon aranyos és szép lány a barátnőm. Ami ebben a két sorban benne volt, az egész eddigi életemben így volt. Úgy értem, anya kezdettől a legjobb barátom, a másik barát 2 éves korom óta bohóckodik velem, barátnőm pedig 13 éves korom óta folyamatosan van, csak mindig más és más, de a szerencse segítségével mindig aranyos.
    Eddigi tapasztalataim alapján, úgy vélem, hogy minden féle drog, a cigitől a metamfetaminon
    át a heroing, és mindenféle egyébb függőséget okozó folyamat, mint a számítógépes játék függőség, érzelmi függőség, testépítés függőség, szerencsejáték függőség, csak egy tünet.
    A lelki problémák manifesztálódása a mások számára is látható életünkben. Azaz az élet során átélt erős behatások, lehetnek jók és rosszak egyaránt, amiket nem tudtunk megfelelően kezelni, feldolgozni,elraktározni, felgyülemlenek, ezután egyéntől és környezettől függően kicsapódnak. A végletekig redukálva az eszmefuttatásom "Nézd az a srác füves, akkor biztos gondjai vannak". A gond pedig nem is a marijuana okozta alulmotiváltság, vagy az örömszint minimumának fentebb kerülése. Mert valamiért elkezdett drogozni, vagy a számára is észrevehető problémái miatt, vagy pörgésből. Ezért, ha elvesszük a joint-ját, akkor, ha az elősőre említett dolog van érvényben, a problémák még megmaradnak, ami miatt elkezdte. Amennyiben viszont a második, akkor kicsit összetettebb a dolog, mert egészséges, rendesen szocializálódott és nevelt ember, nyúlt egy inlegális szerhez, amit, ha csak 3 havonta fogyaszt, akkor is elindított egy abnormális folyamatot. Akkor viszont valami probléma, csak van a háttérben, amire visszavezethető. Csak lehet valami hiba az életében, ami miatt nem látta be, hogy ez nem jó.
    Persze ezek csak az Én elméleteim. Egy olyan ember gondolatai, aki 20 éves érettségizik, szakmája nincs, és majd csak 21 évesen fog egyetemre menni. Ezért nyugodtan lehet cáfolni, minden állításom, persze nem fogom hagyni. :)
    Az én szerencsejáték függőségem, akkor kezdődött, mikor 16 éves leszoktam a marijuanáról, egy év intenzív és rendszeres használat utánn. Az kis életem romokban volt, válás, egyik szülőmet korházról korházra vinni, iskolaváltás,szerelmi bánat. Ezek jöttek össze akkoriban. Mivel új társaságot kellet keresnem, hogy pótoljam a drogos cimborákat, egy új tárasághoz csatlakoztam. Sportolós, tanulós, csajozós srácok voltak. Egy pár azonban, szenvedélyesen játékgépezett, órákat tudtak róla beszélni, és szintén órákat játszani rajtuk.17-18 éves korom között, a "nem dobok be 1 forintot sem"-et, a "néha 100 forintott vagy a visszajárót az üdítőből, bedobni nem gond" követte, majd "néha pár ezer forint belefér" jött, ekkor rengeteget nyertem, amit hasznos dolgokra költöttem. Végül eljutottam oda, hogy, ha van nálam azt mind beleteszem, olykor elmegyek itthonról csak gépezni, bármennyit nyerek, azt visszateszem. Most tarthatok ott, hogy körülbelül annyit nyertem, mint buktam életemben, bár úgy, hogy mára csak a bukások maradtak és azok szép nagy címletekben. Most 20 éves vagyok ugye, az életem rendbejött, a családi háborúk elcsitultak, anyukám rendebjött, ismét intenzíven sportolok, egyszerre érettségiztem le és közben több munkakapcsolatot is kötöttem, amikben már 2 éve dolgozom is.
    Ez az egy dolog maradt a régi időkből.
    Tegnap buktam 50000 Ft-ot.
    Ez így nem mehet tovább, mivel pszichiáternek készülök, nem fogok azhoz fordulni. Mindent megteszek, hogy ez eltűnjön. Lépésről lépésre ellenőrizni, elemzni fogom magam, átprogramozom az életem, a gondolataim, csak olyan emberrel megyek, olyan helyre ahol gépek vannak, aki tudja ezt és teljesen megbízom benne, aki inkább kizavar a heylről, mint...
    Még több sport, tanulás, csoki, film, naplóírás, meditálás, önhipnózis fog következni. Ezekről fogok egy kis leírást készíteni ide, és pár gondolatot fogok eléd tárni, ami ezzel kapcsolatos.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák