Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tartlev

    csendes tag

    Sziasztok,

    két kérdésem lenne:

    - Mi segíthet olyankor, ha úgy érzem, mintha szél fúja a szemembe és emiatt gyakran kell pislognom / legszívesebben becsuknám? 1 hete hordok lencsét (ma tartok a napi 7 óránál), természetes ez a reakció? Elsősorban szabadtéren érzem, de lakásban is elfordul. Ez lenne a szemszárazság? Azért nem tudom, mert az ápolóból sozktam néha cseppenteni a szemmebe ilyenkor és nem jobb tőle huzamosabb ideig.

    - Hogyan lehet elkerülni, hogy elhomályásodjon a látásom pár másodpercre? Ez is természetes? Pár mpislogás után ez általában helyreáll. A lencsék ilyenkor egyszerűen elmozdulnak és idővel majd megtanulom ezt kezelni, illetve ez elmúlik?

    A lencse Ciba PrecisionUV, -2.5 és -0.25, a görbület 9.1

    Nekem sosem volt lencsém, 1 hete hordom, kivétel-betevés 30 másodperc/szem tisztítással, igyekszem minden instrukciót betartani, egyelőre nekem jók a tapasztalataim, dehát ugye még hátravan a napi 12+ órás hordás is :)

  • tartlev

    csendes tag

    Kösz, remélem akkor csak megszokás.

    Az ápolóm most Dua Elite, minden van benne, ezt ajánlotta a kontaktológus (persze náluk lehet venni, de elég korrektnek tűnnek, nagyon szart biztosan nem adnának, ugyanakkor nem is olcsó, 100ml 1300 HUF), ebből lehet szembe is csepegtetni, hosszabb távon biztosan próbálkozom majd mással is, gondolom, hogy ugyanazon gyár ugyanazon ápolója a legjobb a lencséhez, már csak az a kérdés, hogy én bírom-e vagy sem.

    Azt tudja valaki, hogy a fizikai és netes üzletek között mennyi különbség van árban?
    Az én lencsémet 6500/6hó/1lencse áron látom neten, de a fizikailag is létező üzletek árai ugye nincsenek kitéve a honlapokra, én viszont kicsit tartok ezektől a neten rendelt lencséktől. Vagy nem kéne?

  • tartlev

    csendes tag

    Hello,

    nekem az egyik szememen van csak lencse, így azt gondoltam, hogy backup célból a lencsetároló egyik "lyukába" töltenék folyadékot és ha gáz van, akkor abból vett ápolószerrel tudom tiszítani, illetve benne tárolni, amíg hazaérek.

    A kérdés az, hogy szerintetek mennyi ideig tudom ezt így tárolni benne, ha nem használom fel?

    A másik kérdés még, hogy nekem az elmúlt 1 hónap alapján 4 hétre 120ml folyadék kellett 2 szemre, de mivel csak 1 szemre lesz végül lencse, így 60ml lesz várhatóan, így pl. egy 250-es ápolófolyadék 4 hónapig lenne elég. Csakhogy ugye 1db tárolót kapok hozzá mindössze, viszont a lencsével ezt is cserélni kéne, tehát 4db kéne. Lehet ezt külön kapni?

    Illetve nem tudja valaki, hogy Solocare Aqua mennyi ideig használható felbontás után?
    Az a baj, hogy a 120ml-es relatíve drága (2300HUF) a 250-eshez képest (3400).

    Tud valaki olyan fizikai helyet, ahol mindkét kiszerelés kapható? Vision Express, Ofotért, Olivér optika nem tart mnindkettőt...

  • tartlev

    csendes tag

    válasz Csabee. #1217 üzenetére

    Az egyik szemem -0,25 dioptriás, de a a lencse nem kényelmes rajta, ez a kényelmetlenség húzza a másik szememet is, anélkül sokkal kényelmesebb, ezért azt mondta a doki, hogy mivel annyira kicsi a dioptria, ha nem zavar, akkor simán elhagyhatom. Hát így.

    A lencsetok szabad részében természetesen nem tárolnám soha alapból a lencsémet, csak azért lenne benne az áopolószer, hogy ha a körúton mondjuk leszarja a szememet egy galamb, akkor meg tudja tisztítani. Ezért kérdeztem, hogy az ápoló vajon csak úgy magában meddig tárolható ebben.

  • tartlev

    csendes tag

    válasz lorcsi #1218 üzenetére

    Én tartok attól, hogy ha nem töltöm eléggé fel, akkor mozgatás közben úgy elmozdulhat a lencse, hogy nem éri a folyadék és kiszárad (pl. táskában hordva nem biztos, hogy mindig vízszintesen tud lenni a tok).

    Nekem azt mondta a doki, hogy hetente samponos vízzel mossam ki, ez kicsit fura ahhoz képest, hogy a lencsét nem érheti más folyadék, csak az ápolószer...

  • tartlev

    csendes tag

    Sziasztok,

    szerintetek annak mi lehet az oka, ha a lencsét irodában (légkondi, számítógép, stb.) és otthon viselve teljesen kéenyelmesnek érzem, de amint kilépek az utcára (játszótér, bevásárlás, stb.) máris szárad a szemem és nagyon kényelmetlen? Soflex 55 lencse és Solo Care Aqua folyadék. A folyadékot még a próblencse miatt vettem, ami PrecisionUV volt (9.1-es görbülettel), majd mikor rendelni kellett, akkor Soflex 55-öt kaptam 8.9-essel, azt mondta az orvos, hogy ez így jó lesz, tiszta hülye voltam, hogy nem mondtam neki, hogy no fucking way. Namost ugye már maga a pszicikai hatás, hogy szerintem meg biztos nem lesz jó, már emiatt is kényelmetlennek érzem, pedig nem biztos, hogy kéne. Most cserélgetem a próbalencsét és a másikat, a SOflex első napokban nagyon rossz volt, napközben ki kellett vennem, mert nem bírtam, de adtam neki még egy esélyt és aztán következő nap 12-13 órán át észre se vettem, annyira kényelmes volt. Aztán most megint nagyon rossz és úgy látom, a kinn-benn az egyetleg logika, amit ár tudok húzni, hogy mikor rossz és mikor nem...

  • tartlev

    csendes tag

    válasz #41635072 #1311 üzenetére

    Hm, az egyértelműen kijelenthető, hogy a Soflex 55 kevésbé korszerű, mint a Ciba PrecisionUV? Való igaz egyébként, hogy az egyik 55, a másik 74%-os víztartalmú, az azért másfélszer annyi, akárhogy is nézzük.

    Csabee: pont az van, hogy az irodában nem szárad annyira a Soflex-szel, pedig ott van légkondi és a napi 8 óra számítógépezés is.

    Még 1 kérdés: a bázisgörbületem papíron 8.1, amire azt mondták, hogy 1-et rá kell hagyni, ezért 9.1-es lencsét kerestünk, így lett a Ciba először, majd kaptam egy 8.9-est most. Ez a mondás így igaz, valóban rá kell hagyni és maradnia kellett volna a 9.1-esnek? A 8.9-esben most nem túl sok logikát látok...

Új hozzászólás Aktív témák