Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz burgatshow #915 üzenetére

    Eléggé elterjedt. Próbalencse nincs sajnos belőlük, complett dobozzal lehet vásárolni.
    Egyáltalán nem lehetetlen ilyen lencséket beszerezni. ;)

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

  • Ariadne

    őstag

    válasz burgatshow #1340 üzenetére

    Jó eséllyel nem találsz olyat, amitől valóban kék lesz, barnáról általában nem megy. Én a Focus Softcolors hónapos lencsékből hordok zöldet sok éve, gond nélkül. Az legalábbis az én barna szememből erősen zöldeset csinál, viszont már alapban kicsit zöldes a szemem. A kékkel nekem se lenne esélyem, persze megpróbálni meg lehet.

    Az egyetlen gond ezzel a lencsével, hogy nem lehet napi tizenórákat hordani, mivel az oxigénáteresztése nem a legkirályabb. Ez pedig úgy tudom, minden színes lencsére jellemző, mivel a színezés valahogy ilyen hatással van a lencsékre, szóval 6-8 óra per nap. Plusz ha olyat veszel, aminek a közepe is színes (ez olyan), akkor rövid ideig más színben látod kicsit a világot, de azt meg lehet szokni. :) És még némelyik kéknek borzalmas színe van, láttam már embert az utcán, akiről ordított, hogy kék kontaktlencséje van, nagyon ronda volt... Nyilván adott szemszíntől meg a lencsétől is függ a dolog.

    De -0,5 -nél igazából szerintem felesleges még lencsére költeni, azzal még gyakorlatilag tökéletesen lehet látni. A színes lencsék ráadásul jóval drágábbak szoktak lenni a normál lencséknél.

    Kontaklencsés vizsgálatra mindenképp menj el előbb, hogy meghatározzák a pontos dioptriát! Nálam pl. a szemüveg meg a lencse nem egyforma dioptriájú, bár ez talán a magas dioptriáknál van csak így.

    Hopp, ahogy most nézem, van még a Cibának pár fajta színes lencséje. Asszem a Radiance-ot kipróbálom majd, hadd legyek csillagszemű. :D

    mod: Most nézem az árakat, hát tényleg horribilisek. A Softcolorsból három pár egyhónaposat 10-11k-ért veszek, az pár ezerrel drágább a normál lencséknél. De a teljes színátalakító Freshlook Colorsból egy pár egy hónapos hatezer forint... Rablás... :Y A Radiance-nak is hasonló ára van, és bár ki tudom fizetni, ha akarom, de ez olyan pofátlan ár, hogy asszem mégsem, ennyit egyszerűen nem ér.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák