Új hozzászólás Aktív témák

  • gerg0

    aktív tag

    válasz xdragon #73 üzenetére

    Már több mint egy éve gondolkodom egy ilyen hűtésen, azóta elég sokat olvastam erről a témáról.
    Ezt a forumot javaslom, vannak egészen jó guide-ok:
    [link]
    [link]

    A processzor blokkját vörösrézből szokták csinálni, ebbe megy bele a kapilláris cső, a kapilláris cső fel van tekerve egy flexibilis csőre (vagy pedig a flexibilisben van a kapilláris), ebben a csőben ''jön'' vissza a gáz a kompresszorba. Az egészet keményforrasztani kell és nyomásállónak kell lennie. Aztán ezt az egészet le kell szigetelni, amit általában fekete armaflex-el szoktak.
    Elvi felépítés: [link]



    Most szedtünk szét egy ***-os hűtőgépet a haverommal, azzal vizet szeretnék hűteni és ezt a vizet keringetném egy proci blokkban. De véletlen eltörtem egy nagyon vékony réz csővet, ami a hűtőgép szabályzójától ment a hűtő ''blokkjához'', szerintem ez lehetett a hőmérséklet érzékelője. Azóta a kompresszor nem hajlandó beindulni. :( A hűtő belső lámpája világít rendesen, meg a ki-be kapcsoló is működik. Csak nem hajlandó elindítani a kompresszort.

    Ha valakinek van valami ötlete hogy hogyan lehetne beindítani a kompresszort a szabályzó nélkül azt megköszönném.
    Nemsokára teszek fel képeket, a kapcsolási rajz is köztük van.


    MOD: Én egy ilyen blokkot csinálnék: [link]
    Viszonylag egyszerű a felépítése, de a keményforrasztáshoz nem értek.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák