Új hozzászólás Aktív témák

  • kendioxid

    csendes tag

    na, megvaN A KOMPI, LEVÁGTAM A TETEJÉT, MERT UGYE MÁSHOGY NEM TUDUNK HOZZÁFÉRNI A BELSŐSÉGEKHEZ flex-szel, és..

    ... végtelenül egyszerű szerkezet, egy dugattyús pumpa az egész, tehát nem nehéz megcsinálni, bármilyen rossz kompit ha beszerzel, pl. a vastelepről...

    nálam annyi volt, hogy a szorult dugyattyút kiütöttem egy seprűnyéllen keresztüli kalapálással és megtísztottam és megkentem.
    indítás is remekül ment indítórelé nélkül is.

    Bár 10s után igaz nagyon szépen és súrlódés nélkül járt, de el kezdett gőzőlögni ki az egész kompi, ez normális?
    nem leégésről van szó, csupán az olaj gőzölgött..
    végül a hűtőnk kompija 20 perc járás után a burkolatnál süt, akkor a belső részei még melegebbek.

    pillanatok ala felnyomta 10 barig a nyomásmérőmet (1-2 másodperc), de kikapcsoltam, mert ment lendületesen 10 bar felé, és nem akartam, hogy leköpje a műanyag csövet.

    tehát kompit akár ingyen is lehet szerezni és megcsinálni, nem érdemes pénzt kidobni rá. Érdeklődtem, de 13 000 Ft egy 1m3/h kompi, hát nem túl drága a gyári vapochillhez képest a házi új kompival se , sőt enyhén szólva, nem -20-(-30) a ''véghideg'''et kapod, ha nem vagy rest magad csinálni, hanem -50 alatt leszel..., mégis ajánlom a vastelepet!


    nyomást álló radiátort érdemes megint csak vastelepről, vagy bontóból vízcsöves fűtőredit szerezni én 5000 ftért láttam egyet, de nekem ez sok.

Új hozzászólás Aktív témák