Új hozzászólás Aktív témák

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz PapaMaci #122 üzenetére

    Így úgysem tudsz meggyőzni - de így nem lehet senkit sem. :)

    Tény, hogy Verdi az egyik kedvenc zeneszerzőm, de az is, hogy a Mozart-féle halotti mise mint olyan, számomra lényegesen hitelesebb. Nem mint zene, hanem mint egy halotti mise zenéje. Meg aztán ízlés is van a világon. Nincs ezzel semmi baj - szerintem.

    Autós példánál maradva: jobban szeretem a 350z-t, mint a Toyota Celicát. Elméletileg azonos kategória a kettő, gyakorlatilag meg mégsem. Ha elfogadom, hogy mindkettő utcai sportkocsi (mindkettő halotti mise), akkor mondhatom, hogy a 350z jobb. Persze, ha tudomásul veszem, hogy a kettő nem azonos kategória, hiába mondják azt, akkor nem szabad hasonlítgatni. (Számomra a két requiem egyáltalán nem azonos kategória, de a címük miatt mégis az.) Volt már az életemben olyan pillanat, amikor Verdié jelentett sokat, és volt, amikor Mozarté. (Emellett egyik sem jelent számomra semmit, tekintve, hogy ''vallásilag'' nem fogadom el a halotti misét. :) )

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Új hozzászólás Aktív témák