Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rKrisi

    csendes tag

    válasz BPéter1984 #26298 üzenetére

    Az OSMC (Open Source Media Center) saját hardvere. Az OSMC is egy distro hasonlóan a libreELEC-hez, akár RPi-re is telepíthető. Ők gyártottak egy saját hardvert, ami sokkal inkább a médiára van kitalálva, nem úgy mint a Raspberry. Az osmc.tv oldalon szerintem mindent meg lehet találni, specifikáció és hasonlók.
    Számomra ami miatt ez lett és nem más androidos illetve hasonló boxok: rendszeres támogatás kifejezetten ehhez az eszközhöz, egy "sima" Linuxos eszköz ez is, ezért igazán bármi másra is használható, bármi telepíthető rá. Lényegében ugyanúgy használható mint egy Raspberry csak van hozzá támogatás, illetve direkt médialejátszásra lett kitalálva. Van hozzá gyári távirányító is, ami RF-en működik nem IR-en, de van az eszközben IR vevő is ezért használható univerzális távirányítóval is (én Logitech Harmony-val használom és tökéletes).

    Dolby Atmos-t rendszeresen használom, simán viszi a nagyobb bitrátájú hangokat is, 4K-t próbáltam, simán működik ahogy mondják, egyedül a HDR-t nem próbáltam, ugyanis nincs még megjelenítőm hozzá ami tudná ezeket.

    Ami fontos, ezen hardveresen dekódoltak a videók, Raspberry-n erre nem minden esetben van lehetőség, ezért nem elég erős még a RPi 4 se erre. Link

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák