Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mikisys

    őstag

    válasz janos666 #11 üzenetére

    Valamelyik készülék hibás lehet, mert ez olyannak látszik, mintha a hálózati feszültség kikerült volna a vezetékre és a két külön készülék bekapcsolása "bedurrantotta" a vezetéket, a feszültség-különbség miatt.
    Óvatosan kell ezzel bánni, mert könnyen áramütés, baleset lehet belőle. Ha magad nem tudod a hiba okozóját megtalálni, hívj segítséget, villanyszerelő, vagy műszerész mestert, aki mérni tud és behatárolja a hibás készüléket, illetve, kijavítja a hibát, megjavítja a hibás szerkezetet.

    Üdv!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #13 üzenetére

    Ma kiszereltem az összes elosztót, hogy végignézzem külön-külön az összes elemet, és az egyik elosztó bár sötétben ránézésre ugyan olyan (majdnem azonos méret, alak, és kék színű címke), de jobban megnézve más márka, és ránézésre is sokkal öregebb (el van már kicsit színeződve a fémburkolat).
    Egyik kábel sem volt zárlatos, nem volt bennük sehonnan sem egyen, sem váltóáram (amit kimutatott volna a multiméter), és egyik újabb féle elosztó sem engedi át az egyenáramot (se a belső érben az ágak közt, se a külső és belső ér közt), de az a régebbi féle elosztó valahogy mindenhonnan mindenhova átviszi az egyenáramot (az normális, hogy köpenyből köpenybe, de azon felül nem csak tűből tűbe viszi az ágak közt, hanem még tű és köpeny közt is átmegy az egyenáram minden egyes ágból, ami nekem kicsit fura).

    Ugyan úgy kicseréltem a megégett kábeldarabkát, mint tegnap, de másik elosztót tettem be a gyanús kék helyére (egy harmadik félét, amit itthon találtam, ami ugyan úgy viselkedik a multiméterrel, mint a legutóbb beszereltek, tehát sehova nem enged át egyenáramot, csak köpenyből köpenybe a fémházon át).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Mikisys

    őstag

    válasz janos666 #14 üzenetére

    Kicsit zavaros, nem értem, hogy mi is a baj?
    Az antenna bejövő vezetékébe be lehet iktatni egy DC-elválasztót, vagyis egy transzformátort, ami a jelet ott átengedi, de semmilyen feszültséget nem enged át. Ezután lehet a többi készüléket rácsatlakoztatni a jelkábelre, a szétosztások után. Lehetőleg azonos minőségű és a szükségesnél nem hosszabb antennakábel használata a célszerű.
    Nem ártana ellenőrizni, ellenőriztetni, amiket előzőleg megírtam.

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák