Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz Mikisys #12 üzenetére

    Még talán használható infó lehet, hogy az összes koax elosztó egyforma DC leválasztós típus, és a házon belül egyik ilyen elosztó sincs földhöz kötve (mármint maga az elosztóház, amin lenne külön föld). Két ilyen elosztó közt volt az égett kábeldarab (itt válik ketté a TV-k és kábelmodem felé, ezért van itt a HP szűrő, amit ez illeszt a vonalba).

    Ez leszűkíti váltóáramra (minthogy elvileg nem jut addig a DC)? Vagy lehet, hogy pont maga a DC leválasztás a gond?
    Pl. valamiért betolja TV a DC-t (azt hiszem az egyik TV tud automatikusan antennaerősítőt tápolni), a leválasztó pedig a földelésre próbálná elvezetni (az elosztóházon), ami nincs, ezért megy tovább a koax külső szálán (kifelé a házból, ahol a szolgáltató földel)?

    Tegnap este cseréltem ki ezt a darabot. Egy ideig mindhárom TV működött (direkt teszteltem), de ma reggel újra nézhetetlenek a problémás csatornák (mindhármon). Szóval gondolom megint szétégett valami (tehát egyértelműen nem egyszeri eset volt olyasmitől, ami közben elhárult volna), ha nincs szerencsém akkor máshol (és megint órákba telik majd megkeresni, szét kell vágnom a csatlakozásokat, stb, és nyilván nem lesz megoldás megint csak a tünetet kezelni). :U

    Az vajon megoldaná (legalább is a felszínen / átmenetileg), ha minden TV végponti csatijához földhurok leválasztót tennék?
    Két plazma TV eleve földelt tápkábeles, egy kis buta LCD TV az, ami két ágú villa föld nélkül (már a készülékházon, de ha nagyon akarom leföldelhetem pl. egy HDMI csatin keresztül).

    Most elkezdtem körbejárni, és legalább az egyik földelt TV összeköti a koax külső szálát a földdel (ha minden TV-ből kihúzom a koax-ot, akkor nem jelez elektromos összekötést a multiméter a hálózati áram konnektor földelési szála, és a koax külső pereme közt, de ha bekötöm a koax-ot egy földelt TV-be, akkor már mindhárom TV végponton csipog a multiméter a koax külső szál és konnektoros föld csati közt mérve). --- De most ugye már valószínűleg megint le van választódva a külső koax szál a kábeltv hálózatról, csak a TV végpontok vannak egymással összekötve (és azok fölött van megint elégve a kábel).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák