Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    Jelentkezem én is a (nagyon) olcsó kínai órák szekcióba :)

    Az óráim már vagy 3-4 hónapja megvannak, de eddig a szekrényben pihentek, mert házilagosan tesztelem a pontosságukat.

    3 hónappal ezelőtt igyekeztem pontosan beállítani őket, már amennyire ez lehetséges, mert tapasztalatom szerint az olcsó kínai órák nem állíthatóak be egyszerűen, ugyanis a beállítás után a koronazár visszanyomásakor képes a nagymutató akár 5 perccel is odébb ugrani, szóval a nagymutató beállítása eléggé embert próbáló feladat.

    Szóval az órák 3 hónappal ezelőtt pár másodpercen belül pontosra lettek állítva, ma pedig 22:25-kor lefényképeztem őket:

    (A kép nem túl jó, de a cél az volt, hogy egyszerre látszódjanak az órák.)

    A kép tanulsága szerint a beállítás után ~100 nappal az órák +/- 1 percen belül járnak, tehát a pontosságuk napi +/- 1 másodpercen belül van (a szekrényben állva, kézen hordva valószínűleg rosszabb lenne az eredmény).

    3 óra dátumkijelzője 16-át mutat, egy meg 14-ét, ez már gáz, mert a két eltelt 30 napos hónap miatt jó a 16-a, de a 14-ét nem értem...

    Most visszarakom őket a szekrénybe és 3 hónap múlva ismét jelentkezem egy fényképpel a pontosságukról.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák