Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz mdav88 #89254 üzenetére

    Pörgesd ki. Keress kisebb folyót, rajta egy hidat. Dobd a zsinór végét a vízbe, a folyás hadd vigye. Fejtsd le kézzel a dobról, adagold neki. Úgyis tudod kb. mennyi zsinór amit használsz, azt fejtsd le. Mikor idáig elértél, csévéld vissza, szépen a víz kipörgeti..
    Amúgy létezik, valamelyik zsinór érzékenyebb, előbb pöndörödik. A peremfutó orsók sajátossága, hogy csavarja a zsinórt. A profik úgy fárasztanak, hogy kikapcsolt visszaforgásgátlóval, mert a fékkel lehúzott, majd visszacsévélt zsinór csavarodik.
    Én azt gondolom, peremfutó orsónál elkerülhetetlen a csavarodás, kiküszöbölni nem, csak csökkenteni lehet.
    Vannak ilyen zsinórkipörgető ólmok, ezt is vehetsz, de legegyszerűbb, amit leírtam. Én mostanában próbálok széles dobú, nagyobb orsókat használni, itt is kevesebb a csavarodás mint kisdobú orsónál.
    Lehet csal a kép, de mintha felülre többet rakna az orsód. Egy alátétet tennék a tengelyre, dobon emelnék.

    Más: Hegesztő ismerősömet kértem meg, készítsen ilyen hínarazót, amit kötéllel bedobok. Ezt a képet küldte, hogy készül. Nem használtam még ilyet, jó lesz, vagy súlyt pakoltassak még rá...?

  • PpenoO

    őstag

    válasz mdav88 #89254 üzenetére

    Zsinórvezetővel minden ok? Ha nem forog rendesen, esetleg beállt az okozhat csavarodást. Illetve ha kézzel húzogatod (jujj :) ), akkor attól is csavarodhat a damil. Amúgy a pöndörödés nem mindig egyenlő a csavarodással, szar damil is okozhatja ezt a jelenséget csavarodás nélkül.

    Zoli bácsi: Tudtommal magánszemély/horgásznak tilos ilyen eszközt használnia (rsdn biztos). Nehogy az engedélyedbe kerüljön a mutatvány.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák