Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    válasz horcsog #88362 üzenetére

    "1-2 perc gépen..."

    Ne tudd meg, milyen ellenállás van minden fejlesztés ellen.
    Nem lehet általánosítani, de néhány száz horgász megfordul a kezeim között, és nyilván sokakkal találkozok vízparton is, de az a hiszti, ami megy (ment) a regisztráció miatt, aztán a kártya miatt, most megint a kártya miatt, aztán már előre megy a sírás az elektronikus fogási napló miatt... (jaaaj mi lesz ha esik a zessső, hogy veszem elő a telefont??? - saját fülemmel hallottam a hétvégén; mééénemjó papíron, eddig is működött; mé kell mindent a számítógépre vinni sötöbö...) A sz*r is ízetlen. El se hiszitek mennyivel egyszerűbb, átláthatóbb, kezelhetőbb lett ez az adattömeg, mennyi hulla felesleges papír adminisztráció szűnt meg az elmúlt években (ami ügyeskedésre is lehetőséget adott...), végső soron mennyivel könnyebb lett minden, nem csak az adminisztrációs oldalról, de a horgásznak is - területi jegy váltás, akár a Szép-kártyás fizetés, ügyfélszolgálat 1 napon belül válaszol bármi kérdésre etc...

    saen
    Nem fogod tudni teljesen kizárni az egyéb ragadozót. Én olaszban harcsának szánt kiló körüli kárásszal 20 körüli csukát fogtam. :D Szóval amelyik ragadozó éhes, és nem veszi észre a durva szerkót, az bizony horogra fog akadni. Hiába hogy "kényes a süllő", meg egyebek, mindig lesz járulékos hal.
    Én a csali felkínálás módjával próbálnék szelektálni. Vízközt nadály csokor, de csak ha nem ér hozzá vízinövenyhez, különben ordas nagy madárfészket csinál neked. :DDD Szóval ez inkább tiszta helyen játszik.
    Ha tényleg nincs sok zavaró apróhal, akkor harmatgiliszta (szedhető, jó ujjnyi vastag, 20 centis példányok kellenek...), vagy boltból kanadai.
    De én rápróbálnék a felszíni, "pocsolós" pecára, amikor tökéletesen a felszínen van felkínálva a hal, egész éjjel hallhatod, ahogy mozgolódik. Aztán egyszer csak szt veszed észre hogy megiramodik, hallhatóan megijed, meg körbe-körbe, na akkor kell résen lenni, mert bármelyik pillanatban oda durranthat neki. :)) Stupek kelleni fog, de szerintem ezt házilag is barkácsolhatsz olyan méretűt, ami ezen a kis vízen megfelelő, nem kell a bitang nagy bóti, de persze nyilván működik az is.

    Idén én is szeretnék harcsát fogni, de én ennél is magasabbra tettem a lécet, mert pergetve akarok az Ipolyból... Mission impossible. :DD De ha belwdöglök is megcsinálom. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák