Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steady74

    Topikgazda

    válasz hermanyi #71035 üzenetére

    kényelmes a gyorsfék ha nincs nyeletőd. Szar, mert alig van állítási lehetőséget. Jó, mert ha időnként a rakós mellé bedobod a feedert, ki tudod engedni a féket és amíg hátratolod a rakóst, addig húzhatja a ponty :DD Gyorsfék és gyorsfék között is van különbség, a Daiwákon köztes megoldás van kb, azt szeretem.

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz hermanyi #71035 üzenetére

    Igen, valóban finomabban szabályozható egy hosszú utas fék.
    A gyorsfék pont azért jó, mert ahogy a nevében is benne van, gyors. Nem kell többször körbetekerni a fékcsillagot.
    Okuma CB orsónál ha jól emlékezem, 6 kattanás a fékcsillagon nekem az üzemi és a nyelető fék közti különbség. ez egy jó negyed fordulat.
    Döme orsóknak még talán ennél is gyorsabb a fékjük, mert Okumának filc, Döme orsónak kevlár lamellák vannak a dobban. Mondjuk a Dömést már én is túl "gyors"-nak éreztem.
    Amúgy legjobban megszokás kérdése, szerintem.
    Legjobb ötletnek a nyeletős fékcsillagot gondolnám, de nem igazán terjedt el, szerintem szabadalmi oka lehet.
    Ja, és a kérdésedre válaszolva, ilyen koca horgász, mint én, biztonságosabbnak érzem a gyorsféket. Leteszem a botot, fél fékcsillag fordulat, és tuti nem viszi el a hal a felszerelést.
    De ha tehetem, a nyeletőfékes orsóhoz nyúlok. Azt szoktam meg. Onnantól azt kell már csak észben tartani, hogy Spro, vagy nem Spro az orsó.... ;] Mert a Spro orsók kapcsolója fordítva van, lefele kattintva kapcsolja be a nyeletőt. Ebből is látszik, hogy honnét indultak a Döme orsók, a Long Cast LCS is így működik. :D

    Szerk: N3gro: El is felejtettem írni, ha ilyen orsót találsz [link] , ezt is veheted. Szinte koppra ugyanaz, mint amit ajánlottam, a Nevis Aqua feeder. Amennyivel több, hogy csapágy van a zsinórvezető görgő alatt, Nevisnél műanyag persely. Egy ezressel több ha jól emlékezem. Kb a csapágy ára. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák