Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz vendingo #49283 üzenetére

    Jelenleg az Ikva torkolatnál nagyon kicsi a víz, lejjebb mentem, nem álltam neki pecázni, lehetett látni az alját.
    Nekem megyei folyóvízi jegyem van, 20e forint volt, jó a Rábára, Dunára, Rábca, Répce,Kis-Rába, Csatorna...Fertődön vettem a Solaris-ban, de sok helyen lehet kapni. Ha veszel, vegyél "töltésjáró" engedélyt is, 2000ft, és használhatod a vízügyi töltéseket kocsival.
    Márna? Évek óta pecázgatok a Csatornán, és a Rábcán, de márnát nem fogtam itt. Nem mondom hogy nincs, de a csatornán inkább csak bodorka, veresszárnyú, domolykó, sügér jön, a Rábcán sok a kárász, meg néha egy-egy ponty is beesik. Márnát a Rábán lehet fogni, Nick környékére szoktam menni, de mint mondtam, nem light feeder kell ide, mert a sodrásba kell dobni.
    Pár éve még Kapuváron is fogták a márnákat a Kis-Rábából, a volt húsgyár mögötti részen én is fogtam párat, de sajnos állandóan basz...ják a vízszintet, elmentek a halak.
    Viszont úgy tapasztalom, hogy a Rábán egyre több a márna, sógornőm férje csak oda jár, már idén is fogott párat. (Meg süllőket)
    Szerintem ha márnázni akarsz, akkor a Rábára menjél, ha jól emléxem Soproni vagy, oda talán Sárvárnál van a legközelebb a Rába, oda viszont Vas megyei jegy kell. A mi megyei jegyünk Osffasszonyfai Ragyogó hídtól jó.:)

Új hozzászólás Aktív témák