Új hozzászólás Aktív témák

  • tiger71

    aktív tag

    válasz gardener #8046 üzenetére

    A kérdéseidre a válasz, szerintem:

    Ilyenkor még nem igazán bandáznak a halak, de ha keresik az élelmet, akkor fogható több is egy helyről! Vándorolni nem érdemes, inkább keresni egy jónak ítélt helyet, és az vallatni! Nekem ilyenkor (olvadás után) a környékbeli tavaknál a sekélyebb részek jöttek be, főleg ha előtte mielőtt mész süt a nap és melegszik egy kicsit a víz! Ilyenkor kihúzódnak, akár még 1-2m-re is!!!! Az etetést el kell találni, mert ha túl kevés, akkor nem csalogat, ha pedig túl sok, akkor nem a csalit fogja felvenni a hal! Én mindig valami intenzívebb, erősebb etetőanyagot használok ilyenkor! Pld a Kingbaits hideg vizes cuccai nagyon beváltak (epres, fahéjas)!!! 2kg-ot szoktam bekeverni (de szigorúan csak a felhasználás előtt - és lezárom, hogy ne veszítse el az illatát) + 2doboz csemege kukorica + 2nagy doboz csonti. Kezdetnek bedobok (lövök) 4-5 gombócot a kiszemelt helyre, és arra megyek rá a kosárba gyúrt anyaggal! Ha bejönnek a halak, akkor minden kapás után dobok még egy plusz gombócot az etetésre, természetesen a kosárba gyúrton kívül!
    Valamint apró horgot használok (8-10), valamint fonott horogelőkét (6-8-as), hogy minél finomabb és "észrevehetetlenebb" legyen a végszerelékem!

    Remélem tudtam segíteni! Üdv Pali

    Predator Helios 300...

Új hozzászólás Aktív témák