Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz Grillo #41082 üzenetére

    Már hazaértem! :D

    Az újrakezdett peca karrierem talán legjobb horgászata volt, bár nem úgy indult.
    Leértem a partra, kipakoltam, besúlyoztam a wagglert, eresztéket állítottam, aztán ránéztem az etetőre, kicsit megszikkadt. Leevickéltem a partra, leguggolni készültem, amikor megcsúsztam, és dobtam egy seggest az iszapra...
    Na, de aztán első dobásra jött egy küsz, aztán mikor Grilloék kiértek egy tenyeres bodorka, de a stég előtt, 3,5 méteres vízben nem igazán ment, Az egyik helyre sajtos, a másik helyre vaníliás etetőt toltam, mindkettő fel lett dúsítva a kertből származó fekete homokos földdel. Aztán meg is untam az eseménytelenséget, meg be is úszott elém egy csomó dzsuva, szóval elővettem a cca. 20 éves, 5 méteres, üvegszálas spiccbotot, és elkezdtem horgászni a ~1,2 méteres vízben, na akkor indult be a buli. Max 2 percenként jött bodorka, szilvaorrú, küsz, karika, domolykó, +3 sügér. 10 centistől a ~30 centis szilvaorrúkig bezárólag. Még a merítőt is használni kellett jópárszor :) 20-ig számoltam a halakat, aztán elhagytam. Rendesen pörgött a sztori. Eddigre már összeöntöttem a két etetőt, nem tudom, hogy ez hozta-e meg a sikert, vagy csak jó helyen voltam-e, de élveztem annak ellenére, hogy 5-re már majdnem szétfagytam én is.

    Amúgy miután elmentetek, kb. 5 percre rá beállt egy csávó a helyetekre, multis bottal dropshottal, elég gyorsan fogott is egy szép süllőt. Szólt neki az öreg, aki köztünk volt, hogy nem kellene ám pergetni. Erre jött a válasz, hogy gilisztával csalizott, tehát nem perget, nem tehet róla, hogy ez jött. Természetesen nem ment el, sőt, fogott még egyet pár dobással később, odaszól az öregnek, hogy ezt azért már lefényképezi, ha már az előzőt nem tudta, mert megzavarta. Agyam eldobtam. Mondja neki, hogy de azért reméli, hogy elhagyja a helyet, vagy a módszert, mert ez nem véletlen, hogy ugyanúgy, ugyanott gyors egymásutánban is védett halat fog. Erre az volt a válasz, hogy amit mi csinálunk, az is lehetne akkor pergetés, mert folyton csak dobáljuk a csalit a vízbe, de legyen, elmegy máshova. Annyira kedvem lett volna behajítani a vízbe a csókát, hogy szavakat nehéz találni rá. Mondta is az öreg, hogy ha látja még egy helyen bedobni, szól a halőr versenyzőtársának. A csávó ott mászkált még akkor is, amikor eljöttem... Az ilyeneknek évekre elvenném az engedélyét, komolyan mondom :((( :(((

    [ Szerkesztve ]

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák