Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • misionline

    tag

    válasz Paarthurnax #429 üzenetére

    Szia.

    Köszi. Annak örülök, ha nem tesz büntibe, vagyis nem dob hátrébb. De mi az az ignore?
    Azért érdekes ez a one page website mert, ugye amíg egy hagyományos több html ből több oldalból álló
    site nál, minden lapon fent lehet egy H1. A one page lapnál meg a menükre kattintva oda navigál azon az egy lapon ahol a menüvel kapcsolatos szöveg, téma kezdődik, és mivel az egy más téma az oldalon H1 el kezdené a főcímet, de ez akkor is csak egy darab index.html...
    És mível nekem van rajta 7 menű a kezdőlappal meg a kapcsolattal, így az már 7 H1, mert ugye miért hagynám ki ha seo miatt fontos a H1...

    ezért a weboldal felépítésben helyes a 7db H1 de mégis ez egy html ben van, nem tudom létezik-e olyan kód ami megmondja a robotnak, hogy az oldalon haladva ha x helyig elér az már egy másik téma, mintha másik lap lenne...belső linkek vannak...

    azt hiszem ez jelöli, hogy itt kezdődik az a pont ahova a menü irányít: services menüpont ide navigál a lapon.. <div class="section8 black" id="services">

    Ja és még pl ha oda navigálok egy menüponthoz, azaz egy sectionhoz, és ott pl van felsorolás és "read more " gomb, ha rányom "read more" gombra és felugrik egy ablak, abban kezdődhet H1 el?

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Paarthurnax #429 üzenetére

    Ahogy elnéztem, mostanában kezd divatos lenni ez az egy oldalra mindent benyomorítunk dizájn.
    Ilyenkor mi a helyes SEO-megközelítés? Még konkrétan nem érint, de akkor már érdekelne.
    Nekem elsőre az jutott eszembe, hogy az alapviselkedés lehetne az, hogy az oldal betöltődését követően AJAX-szal töltjük be a többi tartalmat, valamint a scrollozós és egyéb JS-kódokat is csak ezután alkalmazzuk, egyébként viszont kikapcsolt JS-nél (lásd Google keresőrobot) úgy szolgáljuk ki az oldalakat, ahogy egyébként hagyományosan szokás, tehát egy menü/egy oldal felépítésben. Így a SEO-val is lehetne külön-külön oldalanként foglalkozni. Ez nem jó megközelítés?

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák