Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #266015 üzenetére

    :)

    --
    szerintem az aussie accent nem vészes és nem anyanyelvűnek könnyen érthető.

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #266015 üzenetére

    Szerintem ez sem mindíg igaz, több vázat is tudok mutatni, ami csak annyival drágább a kínainál, amennyi profitja van rajta a márkának, eladónak. Xiaomi, Redmi legtöbbször máig nyomottabb áron megy, mint a Samsung, vagy bármelyik nem kínai, de hasonlóan nagy név és nem csak mobil fronton van így, a porszívójukat is 3x olcsóbban vettem meg, mint amennyibe egy hasonló tudású Dyson kerül. Talán mondanom sem kell, a minőség nem csak jó, hanem elképesztően jó. Szerintem egy jobbféle kínai márka nem a minőségellenőrzés hiánya miatt olcsóbb, hanem azért, mert nem költenek marketingre, direct to consumer módon árulnak, nem viszonteladótól veszed meg és a vázak gyakran open mold terv alapján készülnek. A minőségellenőrzésre sokan rá vannak állva, de szerintem csak azért mert urban legend, szájról szájra terjed, pletyka. Dolgoztam a kínai Foxconnál és Nokiánál is, gyártottam Nokiát, Huaweit többek között és elmondhatom, hogy a minőség nagyrészt nem a minőségellenőrzésen múlik és az árcetli sem. A tapasztalat, a gyártás módszere, a hanyagság az, ami számít. Egy bérgyártó ha legyárt neked egy iphone-t és utána egy noname olcsó mobilt, utóbbin sem lesz rosszabb az összeszerelési minőség, hiába sokkal olcsóbb a végtermék. Épp ezért érdekelne pár teszt olyan kínai vázakról, akik egyben bérgyártók is, pl. Ican. Persze egy bérgyártónál azért általában a minőségellenőrzés is top szinten van, olyan nincs, hogy legyártanak a Canyonnak 10000 vázat normális minőség ellenőrzéssel, aztán utána amikor legyártanak 10000db saját márkás vázat, a minőségellenőr szabadságra megy... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák