Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsocy

    őstag

    válasz Ákkk #136764 üzenetére

    +1, a Cliff 90 már nem teljesen alap bringa, a várost bírni fogja. Nekem is Cliff 90 van, lightosan túrázgatok vele, simán bírja. Hasonló a súlyom is mint neked.

    Arra figyelj (de ez általános tanács) hogy rendesen össze van-e rakva amikor az üzletből megkapod. Az enyém nem volt rendesen összerakva (üzembehelyezéssel vettem, de a szerelő szerint ezen nem volt semmi beállítva, csak rá volt téve a kormány, azt cső), ezért 1 év után a KLS hátsó agy cserés lett, szétment a csapágy. Ez szerintem nem a bringa hibája, ha időben észreveszem hogy kicsit laza és beállítják nem lett volna vele gond.
    Idénre kapott egy Shimano hátsó agyat, teljes szervizes beállítást, és azóta nem volt vele gondom.

    @jjeahh nekem még sohasem csatolt ki véletlen a multi-release stopli csak ha rángattam. Alapbóltekerés közben fel le mozgatod a lábad, olyankor nem csatol. Ha esetleg hülyén tekersz, bokázol vagy mittomén akkor lehet rá esély, de akkor már észrevetted volna hogy gáz van mert normál menés közben is csatolna. A rázkódást is bírnia kell, hiszen a pedálon tartod a lábad, hiába rázkódik minden.
    De ha esetleg kicsatol akkor sem lehet semmi baj, egy alap pedálon sem vagy becsatolva, nem kéne hogy leess olyankor sem az spd pedálról. Vagy ha mégis kicsatol és leteszed a lábad, hát majd visszalépsz amikor tudsz, olyankor ez az egész olyan mint egy nagyon kényelmetlen és keskeny pedál, de attól még rá tudsz lépni becsati nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák