Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Daniel Alves #39800 üzenetére

    Oda-vissza? :P Ennyit én is megyek, alsó hangon nettó egy órát töltök nyeregben és akkor még nem mentem el másfelé. Pamut dolgokat te önmagukban hordod? Nálam alapból ki van zárva az olyan öltözék, ami átengedi a szelet. Polár középső réteget (felül) meg azért ajnározom, mert akkor is szigetel, ha nedves.
    Ha pamut pulcsiba izzadnék bele, akkor nekem kaszáltak. Jó most még könnyű, mert nincs hó, nincs nagy ellenállás, könnyű tekerni, nem izzadok annyira. De hóban taposni a pedált izzasztó és -20°C-ban aki a pamut ruhájába beleizzad, az másnap garantáltan szabira megy. Optimális esetben... tragikus esetben meg még a helyszínen ráfagy a ruha. Nedves pamut télen veszélyes. Ha vizes - mert mondjuk beleestél egy tócsába, vagy akármi -, akkor akár halálos is lehet, ha kint maradsz. Ázott már át bőrig tavaly az egyik lábszáram, miután jégre mentem. A szelet nem éreztem szerencsére (farmer+bringás naci), de a létrejött hőhíd már bőven elég volt ahhoz, hogy megkeserítse az életem az utána következő 20 percben. Bele se merek gondolni mekkora kínszenvedés lett volna akkor egy pamut nadrág.
    Én mindenkit lebeszélek a téli bringázásról, ha nincs meg a szükséges minimum technikai öltözéke terén.

Aktív témák