Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    Ettől a topictól muszáj megint mennem inni egy KVT. Pedig már a leszokás fázisában voltam, napi 2-3 tejes adaggal... :DDD

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz brownus #113 üzenetére

    Valami nagy multi áruházban beálltam a sorba, kávéillatot szimatolva, és megkóstoltam. Finomnak finom, teljesen hiányzik belőle a rossz kávéfőzőkre jellemző égett íz :D, a nes-nél valamivel erősebb, de sajnos nem sokkal. Szvsz igazi kávéista fanoknak nem ajánlanám, mert nem elég erős - bár az is igaz, ez a közepes változat volt, van erősebb párna is bele. Az lehet még a rossz oldala, hogy csak 3 féle erősségű párna van hozzá, szóval nem lehet kicsivel erősebbet vagy lightosabbat főzni, ha olyan kedvem van...

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz kew #119 üzenetére

    Kómázás szempontjából a Senseo lenne a nyerő, mert egyszerűbb belelökni egy párnát és megnyomni a gombot, kb. fél perc alatt kilöki a kávét. De ugyebár nem tudsz kicsit erősebbet vagy kicsit lightosabbat főzni, ez hátrány. Azóta külföldön láttam már másféle párnákat is hozzá, ott volt vagy 10 féle ízű és erősségű, tehát lehet, hogy ez sem lesz sokáig gond, most mindenesetre az, szerintem...

    A másik kettő közül tényleg a Krups a szimpatikusabb, valahogy a Fagorról mindig a mosógép jut csak eszembe, a Krups viszont csak kávéban utazik... :D

    Szvsz leginkább a Krupsot választanám, kivéve ha nem akarok szöszölni a kávé betárazásával és sem túl hosszú, sem túl rövid kávéra nem vágyom, mert akkor jó a Senseo is. Gondolom én. Khm, lehet, hogy csökkenti a véleményem hitelét, hogy épp egy jó hosszú tejes Nescafé Gold Decaf-ot iszom? :DDD

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz nyunyu #357 üzenetére

    Irodai Saeco-t javító emberek azt mondták, hogy ma már nem olyan tartósak az új gépeik, mint régen voltak. De ez irodai szinten értendő, ha legközelebb jönnek :DDD , megkérdem, mit szólnak a házi használatúakhoz.

    Egyébként én egy kapszulás Nespressót tervezek venni, az is 60k körül van, és nekem kifejezetten ízlett a kávé belőle, a kapszulában őrölt és vákuummal lezárt valódi kávé van. A párnás kávék viszont borzalmasak, és ez a hangya alakú Dolce Gusto sem valami jó. Kapszulás Lavazza van az irodában, azt meg kellett szokni, de tkp nem olyan rossz.

    Persze tény, hogy ezek nem egy kategória a valódi kávéfőzőkkel, de mivel emberem nem iszik kávét, egymagamra rég elmenne az aromája a valódi őrlős kávénak, mire elhasználnám...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    No lassan kezdem kipróbálni a Nespresso tudását. Mit mondjak, a kávék íze között tényleg hatalmas különbségek vannak, nekem nagyon bejön az egész, a dizájnnal együtt. Jó minőségű és friss kávénak érzem, szép hab van a tetején (az a 19 bar azért már elég jó). Most próbáltam ki a tejhabosítót, áááállat cappuccinót készítettem, bejön. Ami nem tetszik, azok egyrészt az ízben erősebb kávék, ezek nekem már nagyon keserűek (2-10-ig osztályozzák, 8 és felette már sok nekem még cappuccinóval is, max tejjel jó), és a másik, hogy közelről tapogatva sok minden kissé gagyi műanyagból van (tejhabosító fedele, gép burkolata...), azért ez nem jó pont. De összességében tetszik, és egy kávé bruttó 100-120 Ft, annyiért ilyen minőségű kávét nem nagyon kapok másképp. Ja és nem fizetnek a véleményért (bár ha szeretnének, elérhetőségeim az adatlapomon :DDD).

    Munkahelyemről távoztomban épp most kaptam ajándékba egy díszdobozos kapszula szettet, nagyon szép. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz nyunyu #363 üzenetére

    Z betűs? Ez most nem esett le sajnos... :) Most kipróbáltam a tejhabosítóval a habos kakaót is, sok holland kakaóporral meg kevés cukorral 3,5%-os zsírtartalmú tejből hagyományos módon főztem kakaót, sok-sok tejhabot rá, nagyon fincsi lett. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz nyunyu #365 üzenetére

    Ja, vagy úgy. Olyan cégekkel nem állok szóba, semmi közük a kávéhoz. Cipőt a cipőboltból. :)

    Nem érzem túlárazottnak, mert majdnem olyan jó kávé, mint a kávéházi gépekkel készült, és kb. fele áron, és ha kell, hajnali kettőkor. Ráadásul egyesével van csomagolva, nem kell kettőt egyszerre megbontani mint pl. Lavazzánál, és a Lavazza sok tucatos doboza helyett tízesével tudok venni kapszulát, ráadásul 16 félét. Mivel főleg egyedül iszom, ezért nem lenne szerencsés, ha 150-et kellene egyszerre megvennem, viszont szeretem, hogy sokféle van. Konkrét összehasonlítási alapom Lavazzával van, ahhoz képest jobban ízlik sokkal, és hát a mennyiségek miatt ott is csak irodában működik a dolog, otthon nem, és kevesebb fajta is van.

    Az a kancsó hogy működik? Abban is van egy ilyen habosító izé, vagy csak egy sima kancsó? Látom semmilyen tűzhelyen nem lehet használni, akkor valami csak kell hozzá. Ja ikeás elemes pálcika tejhabosítót próbáltam, hamar elromlik és alig győzöd elemmel, az nagyon gáz volt, ez a nescafés viszont profi kis cucc, gyakorlatilag egy vízforraló, tejhabosító spirállal és teflonos belső bevonattal.

    Mindenkinek mások az igényei, nekem ez bejön.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz nyunyu #365 üzenetére

    Ez a Dimarson főző viszont nagyon jónak tűnik azoknak, akik rendes kávét is főznének időnként, kávéfüggő szüleimnek lehet szerzek is egyet, aztán majd megmérkőzhet az az olasz csodapod a nespressóval. :D

    mod: Vagy úgy, de akkor ahhoz hagyományos kávéfőző is kell. Az ugye nálam egy személyre nem játszik.
    Na nekem egyszerűbb a helyzetem, konnektorba bedug, tej beleönt, fedél rátesz, gomb benyom, egy perc és kész a tejhab. :) Addig pont kijön egy adag kávé is. 10k-ba fájt (akciózzák a gépet, 13500 Ft levásárolható a gép árából, nekem a tejhabosító lett belőle).

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz biker #370 üzenetére

    Hű de rég jártam erre. Magamnak vettem nespressót végül, az bevált teljesen egyszemélyes kávéfőzésre. Nincs kibontott félkilós kávé vagy kávépárna, ami elveszti az erejét és egész jól közelíti az igazi kávét, ízre is bejön.

    Viszont tényleg, szüleimnek beszerzem azt a dimarsont, el is feledkeztem róla... :B

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz biker #373 üzenetére

    Több emberre tényleg nem éri meg, nem is nézném ki belőle hogy bírja az irodai használatot. Mondjuk a Lavazza gép bírta az irodában, igaz azt csak négyen nyűttük.

    Azt nem tudtam, hogy podból is van ami egyesével zárt, ez jó hír. :K

    mod: Cappuccinót én a nespresso tejhabosítójával csinálok, az tökéletes lesz, a cucc nagyon dizájnos és egyszerű használni, de az is drága. Én is csak azért vettem meg, mert úgyis cégesre ment. :D

    Olcsó tejhabosításra szerintem az ikea pár száz forintos elemes kis műanyag izéje teljesen jó, persze ha nem nagyipari méretekben kell. Havonta cserélni kell mert tönkremegy, de filléres darab.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák