Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • soldier2

    őstag

    válasz Parci #54065 üzenetére

    Igazából az sem mindegy, mert a műanyag öregszik, fakul, és többnyire reped is egy idő után a feszülésnek kitett helyeken (sarkok), míga fémet ha lelakod újrafényezed, és megy tovább. De az más árkategória már.
    Baratza Sette 270:
    Lehetőségem nyílt kipróbálni és egy darabig használni ezt a sokak által várt, a cég által "AZ" otthoni darálónak szánt őrlőt. Még nagyon az elején tartok az ismerkedésnek, de pár kezdeti benyomást azért megosztok a fórum olvasóival. A designt nem kell bemutatni, valószínűleg a legtöbbünk már találkozott vele, kicsit kilóg a szokásos daráló designból, engem leginkább egy "7"-re emlékeztet. A dobozban megtalálunk mindent ami a használatba vételhez szükséges (daráló, babtartály, edényke az őrleménynek, amire szerintem semmi szükség, annyira jól működik a karba őrlő funkció, tápkábel, 2 imbuszkulcs és 2 alátét). Mivel elég sok kritika érte a darálót a kések minősége miatt, és azt kell mondanom, nem teljesen alaptalanul, a legelső dolgom volt a kések kivétele és lefotózása, amit a szemcseméret állító gyűrű elfordításával egyszerűen megtehetünk. Mint alább a képeken is látszik főleg a kés tetején több benyomódás, élhiba is látszik, szerencsére az alsó rész ami a darálmányért felel az hibátlan, és borotvaéles. A kések elrendezéséből adódóan a pangó őrlemény gyakorlatilag "0", azaz a HG-1 és a Combat szintjén van (a Combattal ennél is több a közös vonás, de ezt később), szerintem ez ennek a darálónak az a tulajdonsága ami miatt érdemes ezt választani a hasonló árú darálók közül. A kések visszahelyezése után kb 0,5 kg döglött kávét daráltam le, legalább részben bejáratandó a késeket (a cég kizárólag otthoni használatra, max napi 1 kg kávé darálására ajánlja a gépet azt is 5-10s-os egységekben, ami a fotókon is szembetűnő tetemes mennyiségű műanyag alkatrészt látva nem csoda, így nem volt megoldható a kések gyors bejáratása, holnap folytatom). Ebből a kávéból sajnos nem sikerült espressot készíteni amit elsősorban a ki tudja mennyi ideje a szabad levegőn való döglődésének tudtam be. Sajnos a fél kg "bejáratás" után próbált közepes pörkölésű AVX Etióp Yirgát sem tudta elég finomra darálni, így előkerült az imbuszkulcs és az alátét a dobozból, és kb 3-4 perc múlva a kettőből egy alátétet behelyezve 5. fokozaton sikerült befullasztani a Creminát. Kb 100g kávé elpocsékolása árán sikerült beállítani a megfelelő szemcseméretet, és egy elég korrekt espressót elkészíteni (a lefolyási idő rendben volt, 15g:30g 30s alatt de a hőfok megtalálására már nem maradt idő). A szemcseméret állítását az elődhöz (Vario) hasonlóan 2 lépcsőben oldották meg. A középső kést magába foglaló részt forgathatjuk két gyűrű segítségével, a felső számozott a durva állítást teszi lehetővé és fokozatos (1:31) az alsó, kisebb tárcsa fokozatmentes és a finombeállításban segít (A-I-ig skálázott, a visszaállíthatóság megkönnyítése miatt). A daráló másik érdekessége, hogy a Combathoz hasonlóan a külső kés forog. Hogy ennek lesz-e hatása az ízre az jó kérdés, a későbbiek során remélhetőleg kiderül. Csatornásodásnak nyoma sem volt, ami anno a vadi új késekkel a HG-1-ről sem volt elmondható. Az első benyomás mindenképp pozitív. Kicsit sok a műanyag alkatrész, de otthoni használat mellett nem valószínű, hogy pár év alatt tönkremegy, és ha valaki szeretne több féle kávét fogyasztani párhuzamosan (ami az adagonként fagyasztás évében (Matt Perger ha nem tévedek) nem annyira abszurd ötlet mint pár éve lett volna) azoknak jó választás lehet, hiszen nem kell kidobni semennyi kávét, fokozat állítás után rögtön a megfelelő szemcseméretet produkálja (elméletileg, a gyakorlatban való kipróbálásához még sok idő kell), és erre ennél olcsóbban csak kézi darálók képesek, sőt motorosban csak az EG1, Monolith, Combat, Titus tud hasonlót, amiknek az ára többszöröse a kis Sette árának.
    Amint már említettem a karba őrlés kiválóan működik, semmit nem szór mellé, ilyen szempontból köröket ver a HG-1-re is. Videó: [link]
    Képek: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Új hozzászólás Aktív témák