Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolnagy

    őstag

    válasz looser #41758 üzenetére

    Nekem a Kávélaborban készítettek egyszer Rok kávét. Azért ott is meg kell küzdeni az eredményért, ha elfogadhatót akarsz. A vasat először "át kell mosni" forró vízzel, hogy átmelegedjen. Majd jöhet az éles használat. Az eredmény jobb lett, mint vártam. Persze elmaradt az igazi eszpresszótól, de hasonló. Direkt ugyanabból a kávéból kértem, mint amiből előtte espressot ittam. Jól hozta azokat az ízeket, csak kicsit hígabb, gyengébb volt. Azért aki pides gépet használ, felmerül benne, hogy itt hogy tudod szabályozni a hőmérsékletet.
    Sztem ezt úgy lehet ennél megoldani, hogy ha már megvan ugyanaz a rutin minden készítésnél, akkor egyszerűen a vizet kell különböző hőmérsékletre melegíteni és utána mindent ugyanígy csinálni mindig. Más lehetőség sztem nincs.
    Szóval, ha jót akarsz inni abból, akkor az is pepecselős. Akkor már tényleg a brikka a legegyszerűbb, ha a podot, kapszulát nem nézzük. Vagy egy automata. De ez már nagyon sokszor és időnként újra előjön. A vége meg az, hogy kinek a pap, kinek a papné :)

Új hozzászólás Aktív témák