Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Ábi #38487 üzenetére

    szerintem nem ezt mondtad. ha ezt mondtad volna, egyetlen hozzászólás sem születik részemről. mert az könnyen lehet, hogy az xy géppel 85, 87 és 89 fokon is zseniális kávé születik, míg más géppel meg két fokot bármerre lépsz, már vacak lesz a végeredmény.

    nézd, én azt szeretem, hogy ha elhangzik egy állítás, akkor az védhető, igaz. az pedig védhetetlen lenne, hogy egy pid-es gépnél két csapolás között ilyen-olyan hőlengés van. és valami rémlik a reprodukálhatóságról is, mármint annak kritikájáról, márpedig ugye az ugyanez: pid-es gépnél adott hőfok mellett a shotok egyezni fognak. vagy ha nem, annak más oka van (őrlés, tömörítés).

    ezt lehet szurkálódásnak venni, de jobb lenne, ha - sok esetben - a hitet némi racionális magyarázat váltaná fel. igen, én tényleg nem vagyok kompatibilis az ezotériával. és nem, nem azt mondom, hogy most arról van szó, de inkább úgy mondom, hogy látszólag elég nagy nyitottság van az ilyen jellegű "nagyvonalú" magyarázatokra itt. én inkább a fizika, kémia talaján maradok (maradnék, ha értenék hozzá eléggé :DDD).

    .

    ami a kölcsön caravelt illeti, itt a pavoni az asztalomon. évek óta használom (egy ideje most nem, de előtte évekig használtam). semmi kedvem kölcsönkérni egy gépet, hozni-vinni, vacakolni vele, ha akarnék, csak be kell kapcsolni ezt. ráadásul rég túl vagyok már a wow faktoron meg mindenen, ami neked most full újdonság, ismerem, hogy miért imádtam anno.

    egyrészt. másrészt én egy büdös szóval nem mondtam, hogy a caravel ilyen vagy olyan, csak cáfoltam egy állításod egy pid-es gépről, mert az tényszerűen nem igaz. a caravelhez hozzá sem szóltam.

    ha te ebből nekiállsz kilogikázni, hogy én menekülök valamiféle megmérettetés elől vagy mittomén, az a te dolgod. nem mindenki szeret összejönni és hobbizni sokadmagával. pontosabban ezek a körök is megvoltak anno, most már annyira nem izgat, inkább a kertet túrom, ha van rá időm.

    ennyi, nem több ;)

    [ Szerkesztve ]

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák