Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsee71

    őstag

    válasz Bear16 #36962 üzenetére

    Szégyenlem, de kaposváriként a helyi kávézókat még nem próbáltam végig. A Kossuth tér és a Fő utca sarkán van a Stühmer, erről írt a Kávékorzó.
    Illetve ami még eszembe jut, de nem ismerem, az az Egykávézó. Nincs infóm, hogy miből főznek, egy espressoról közölt képet találtam az oldalukon, az nem tűnik az igazinak.

    Más:
    Reggel megvolt az első próba a PY-féle Choco Madness-szel. Egy húzásra volt időm, és biztosan jól álltak a csillagok, mert ilyen jól elsőre még egyik sem sikerült. Nyitott karral csak az elején volt egy apró spricc. Brutál crema (csak kissé sötétbarna), szép lefolyás 26s alatt. Még csak 1g-os mérlegem van, de kb. megvolt az 1:2 arány is. Pogácsa egyben, könnyen távozott a szűrőből. Egyedül a hőfokot kell majd visszavennem, mert kicsit keserű lett, de az elmúlt hetek legihatóbb produktuma volt. Sajnos a következő próbálkozásra már csak holnap lesz alkalmam, de kíváncsian várom.

    Egyébként tegnap tettem egy próbát a saját pörkölésű Santos-szal, hogy ne közvetlenül a sötét Djimmah után kerüljön a darálóba a CM. Különösebben véleményt még nem alkotnék róla, mert 30s alatt jött le egy ristretto. Nem lett borzalmas, meg is ittam, lesz ebből még szerintem jó kávé. Főleg, hogy Keresztapper segítségének köszönhetően beszerzés alatt vannak az eszközök a popcorn készítő szabályozásához... ;]

Új hozzászólás Aktív témák