Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itaprak

    csendes tag

    válasz soldier2 #18410 üzenetére

    Egy Raspberry PI-vel oldottam meg. Vettem hozzá egy kis szervomotort, amit közvetlenül tüskéire kötve tudok vezérelni.

    Írtam hozzá egy pár soros python + php vezérlő szkriptet amit egy (HTTP) API hívással bárhonnan meg tudok hívni (böngészőből, pár perc alatt összedobott mobilalkalmazásból, ssh+terminál, ...stb).

    Három dolgot szeretnék csinálni/kiváltani a PI-vel (fontossági sorrendben):

    1.: Eltüntetni a REX C100 dobozt a gép oldaláról, mert szerintem nem illik oda és van egy olyan gyanúm, hogy nem is legjobb megoldás a fűtésszabályzáshoz. Bár az utóbbi elméletem a hétvégén a Paljoc cáfolta, szóval lehet, hogy vakvágány... :U Mindenesetre még várom hogy megérkezzen a messzi Ámerikából hozzá egy lapka.

    2.: Ki/be kapcsolás távolról, az eredeti gombok és azok funkcióinak a meghagyásával

    3.: A csaplás kezdetekor automatikusan induljon el egy stopper a mobilalkalmazásban (abban miből tudom ki/be kapcsolni a gépet, és a hőfokot állítani), a leállításkor pedig magától álljon meg.

    Persze egy PI-vel rengeteg dolgot lehet még csinálni. Már most van egy halom további ötletem, de előbb ezeknek érjek a végére...

Új hozzászólás Aktív témák