Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz inf3rno #786 üzenetére

    Havi néhány óra, meg évente még mellé néhány óra (ez a szarabb, mert mire legközelebb kell csinálni elfelejted, nem tud rutin kialakulni). Sasolni kell folyamatosan éppen mit ötöl ki pártunk és kormányunk. Ha valamit eltúrnak a nyomtatványokon (el szoktak) akkor vakarhatod a fejed. Vagy még rosszabb, valami extra dolgot kell megadni amiről nem tudsz és elcseszed, hiába töltöd ki a régi szabályoknak megfelelően "jól" a bevallásokat.

    KATA-t én is magamnak "könyveltem", kezdetben még rendes HIPA-t is csináltam. Meg lehetett csinálni? Meg, de már azt is szar volt intézni. De legalább talán még kijött az órabérem abból, amit "spóroltam" a könyvelőn.

    Itt viszont már éves szinten lazán 20-40 órányi befektetett munkáról beszélünk szerintem (ha magadnak csinálod rutin nélkül sokkal lassabb mint egy könyvelőnek), ráadásul elcseszni is könnyebb, az idegeskedésről nem is beszélve. Akinél nem dobja ki a matek megérősnek könyvelő tartását még így se, annak szerintem érdemes elgondolkodnia azon, van-e értelme a továbbiakban vállalkoznia. Igen, a kezdőknek most nagyon szar lesz. Könnyen lehet ha most jönne a lehetőség másodállásban szárnyat bontogatni egyéniként, nem vágnék bele. :(

Új hozzászólás Aktív témák