Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz meroly #1 üzenetére

    Elvileg minden önkéntes egészségpénztáron át ugyanazokat a termékeket vásárolhatod meg, ugyanis jogszabályon alapul, hogy mit lehet és mit nem. Nagyon sok mindenre kiterjed egyébként, matractól a multivitaminon és az MBT cipőn át gyógy ;) üdülésig.

    Dimenziónak vagyok tagja, nekik van kártyájuk is, ugyanúgy tudok vele fizetni patikában meg sok helyen, mint más bankkártyával. Egyébként én egyéni tag vagyok, tehát munkáltató nem fizet ilyet, magam léptem be, önként befizetek, és szja fizetéskor visszakapom a befizetett összeg 30%-át, vagyis 30%-kal olcsóbb minden, illetve valamivel kevesebbel, mert a működésre levonnak egy kicsit. Ezért is választottam őket, de ez évekkel ezelőtt volt, most újra át kellene böngészni a honlapjait a pénztáraknak, lehet változott ez is.

    Ez egyébként szempont a választásnál, hogy mekkora százalékot vonnak a saját működésükre, némelyik pénztár elég borzasztó. :K

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ollie #12 üzenetére

    Ezeket rosszul tudod. Elsősorban a termékektől függ, hogy azokat jogszabály alapján lehet-e ep-re elszámolni.A szerződés csak orvosnál számít, ha fizetős dokihoz megy az ember, akkor lehet csak elszámolni a kifizetett összeget, ha szerződésben áll. De ezt is legtöbbször meg lehet dumálni, mert az orvosnak igazán semmi kötelezettsége nem származik abból, ha leszerződik velük, némi adatokat kell csak átadnia. Volt már fogorvos, aki meggyőztem erről, édesapámnak így harmadával egyből kevesebbe került a titáncsavar beültetése ezzel tudnak tökéletes fogsort készíteni, ami nem pohárban úszkálós. :)

    Mert ugyebár közeli hozzátartozókra és élettársra is felhasználható.

    meroly: Teljesen mindegy, ugyanis ahol nem fogadják el a kártyádat, ott kérsz számlát, és azt nyújtod be. Ha nem orvosi szolgáltatásról van szó, akkor mindegy, hol veszed, a termék számít!
    Egyedül az számíthat elfogadás szempontjából, hogy a kedvenc fogorvosod pl. szerződésben áll-e az adott epvel, de mondom, akkor is rá lehet venni őket erre sokszor, ha nem állnak szerződésben.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz meroly #15 üzenetére

    Igen. Kérdés, hogy maga a Libero pelenka elszámolható-e (pl. fogkrém régen elszámolható volt, most nem; sokféle multivitamin elszámolható volt, most csak supradyn), ha igen, akkor mindegy, hogy a tescóban veszed vagy gyógyszertárban.

    mod: Klikk itt egy bongészhető szolgáltatási abc, pl. elszámolásra klikkelve megtudsz sok mindent, meg van GYIK is.

    Amit sokan nem tudnak, hogy még a táppénz miatt kieső keresetet is meg lehet téríttetni ebből, és korlátozottan bár, de gyógyüdülésre meg fitnesz bérletre is felhasználható. Kontaktlencse, szemüveg, kis megbeszélés után ;) napszemüveg is vásárolható. Sporteszköznél vigyázni kell, mert az után már sajnos adózni kell, vagyis tkp nem éri meg. Pár éve még nem kellett, 30%-kal olcsóbban vettem az első bringámat. :D De ez a -30% ez valóban csak akkor jár, ha te magad fizeted be a pénzt a saját jövedelmedből. Amit egyébként megtehetsz akkor is, ha a munkáltató is fizet, tehát rátenni lehet, abból jön a 30%, egész pontosan visszautalja az apeh az ep számládra minden év május környékén.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz meroly #4 üzenetére

    Bizony, lehet nyaralni is, de ez most már nagyon korlátozott, nem tudsz bárhol.

    Feltételek:
    Gyógyüdülés és egészségügyi üdülések, melyeket nem a pénztártag egészségi állapota vagy az orvosi javaslatban foglaltak, hanem a számlát kiállító szolgáltató besorolása határoz meg:
    – gyógyüdülés, természetes gyógytényezőkről szóló jogszabályban meghatározottak szerinti gyógyüdülőben, vagy gyógyszállóban igénybe vett, egészségügyi szolgáltatást is tartalmazó üdülés,
    – egészségügyi üdülés, kereskedelmi és fizetővendéglátó szálláshelyek osztályba sorolásáról szóló jogszabályban meghatározottak szerinti szállodában vagy üdülőházban, valamint a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 1. számú mellékletének 8.33. pontjában meghatározott igénybe vett üdülés, a szálloda, az üdülőház, illetve az üdülő saját gyógyászati részlegén, illetve más gyógyintézet szolgáltatásainak bevonásával – a pénztárral egészségügyi szolgáltatóként kötött szerződésben foglaltak szerint – egészségügyi szolgáltatást nyújt.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz ollie #19 üzenetére

    Persze, de te termékekről beszéltél. Terméknél mindegy, orvosi szolgáltatásnál viszont nem. Fizetős dokinál ezért én vagy eleve olyat választok, aki szerződésben van, vagy ha komolyabb összegről van szó (tipikusan fogászat), akkor előre tisztázom, van-e szerződése, ha nincs, hajlandó-e szerződni, mert ez ugye neki pénzbe nem kerül.

    mod: És igen, stanglihoz csatlakozva, ha nincs szerződés, akkor ki szoktak küldeni egy szerződést egy tájékoztatóval a doki felé, aki így aláírhatja. :K Körzeti dokim pl. már belépett. Na ez most úgy hangzott, mint valami szekta. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz stangli #27 üzenetére

    Ezt nem igazán értem, nem tudok róla, hogy ltp befizetés után járna adókedvezmény, pedig már volt egy lejárt 8 évesem, meg most is van egy másik folyamatban, pedig nagyon utána szoktam nézni mindennek... :F

    Magát az ltp-t ha nem 8 éves, eddig is csak lakáscélra lehetett felhasználni, 8 év után meg bármire. De az meg nem éri meg megtakarításnak, mivel az állami támogatás összege fix és 8 évre számítva már nem olyan jó gyarapodás (már akár egy kamatos kamatos lekötésnél vagy kamat visszaforgatásával akár kincstárjegyhez képest sem), kamat pedig jogszabály alapján szándékosan szinte nemlétező.

    mod: Mondjuk egy normális adórendszerben nem kellene hogy szükség legyen millió kedvezményre, mert önmagában normálisak lennének az egyes adókulcsok. A gond az, hogy nálunk csak mindig kiszabják az adót, de mindenki kibújik alóla (egyrészt mert hagyják másrészt mert ilyenek vagyunk sajnos), ezért ténylegesen nem szedik be. Emiatt aztán kevés jön be az adókból, amiért felemelik, amiért még többen bújnak ki alóla, stb. stb. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz stangli #10 üzenetére

    Ja és az ep befizetés utáni adókedvezmény megmaradt hálistennek még, de ez ugyebár akkor jár, ha - ahogy én - te magad fizetsz be az epbe. Ezen túl még akkor is, ha munkáltató fizeti neked, de te még ráfizetsz, akkor csak erre az összegre. Ez viszont már pár éve nem jelenti azt, hogy kpben visszakapod és bármire költheted, ugyanis ezt az apeh egyenesen az ep számládra utalja, onnan használhatod fel. Szemétség, de ez van.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz meroly #39 üzenetére

    Bárhol bármire érvényes, a kártya elfogadás annyira nem létfontosságú. Ha nem fogadják el valahol, akkor kérsz róla számlát az ep nevére és címére, ráírva tagkódodat és nevedet. Ennyi...

    mod: Viszont a pelenkát elnéztem, bocs, azt gyógyszertárban kell venni, klikk, de ezt már linkeltem előbb is... Arra azért rá kell kérdezni, hogy a babacikkek között biztos ott van-e a pelenka is. Sokszor elég logikátlan a dolog.

    Szóval gyógyszertárban lehet venni sok dolgot, általában tudják is, hogy mit lehet ep-re és mit nem, de a gyógyszertáriság fontos. Csak azért nem tudtam, mert évek óta használom, és automatikusan gyógyszertárban kérek mindig ep számlát vagy fizetek a kártyával. Most emlékszem csak vissza, hogy amíg lehetett fogkrémet is (már nem), azt is gyógyszertárban kellett venni. Sorry...

    A Dimenziós kártyámmal semmi gondom, szinte mindenhol tudom használni. Ahol meg nem, ott számla, elég akár évente egyszer bevinni, beküldeni, nem sürgős.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz meroly #41 üzenetére

    Mivel ez mind jogszabály alapján megy, ezért a pénztárak között nincs különbség, vagy pontosabban elvileg nem lehetne... Na most már tényleg megkeresem újra a jogszabályokat a hétvégén, majd megírom, mire jutottam. :)

    Fitneszbérlet, teniszpálya bérlet is jó elköltési mód, aki él vele, és persze ha megbeszéli az ember ;) lehet hogy mást is bele lehet venni, ami szolgáltatás a konditeremben elérhető. Ugyanígy ha új ágyat veszel, lehet, hogy az ágykeret is belefér. Lézeres szemműtét szintén.

    Ha nem elég amit a cég fizet, mert pl. rövidlátóból sassszemű akar lenni az ember, akkor lehet befizetni egyéni befizetésként, annak visszajön a 30%-a az ep számlára, ahogy írtam. Ilyenkor viszont vigyázni kell, hogy max évi 100k visszaigényelhető.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz meroly #44 üzenetére

    Jé, na ezzel most újat mondtál, kösz. :) Okos ötlet ez a webshop. :K

    A befizetésből levonás egyéni befizetésnél biztosan van (most nézem, már messze nem a dimenzió a legjobb, mint régen... lehet váltok is pénztárat), de munkáltató fizetésnél ez alapján úgy látom, talán elköltheted az egészet.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz meroly #46 üzenetére

    A cafetériából való fizetés az nem munkáltatói...
    Na ezt nem igazán értem, tudomásom szerint cég tud ept fizetni, ha alkalmazott vagy. :F Vagy épp hogy magad fizetnéd te is?

    No igen, az viszont általános, hogy egyre inkább szinte csak gyógyszert vehetsz belőle. Én akkor lettem nagyon dühös, amikor egyszerre kivették az összes sporteszközt, egész pontosan lehet venni, de akkor adózni kell utána. Naccerű... Ha valaki lovagolna, teniszezne, bringázna és ehhez venne eszközt, azt nem finanszírozzák, de ha már gyógyszer kell a szívére a fotelban döglő magyarnak, arra vígan elmulathatja az ep befizetését. :((( Bár igaz durván sok elköltési lehetőség volt annak idején sport címszó alatt, mert emlékszem még vadászathoz cuccokat is lehetett venni epre. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz meroly #48 üzenetére

    Nem, vagy a munkáltatód fizeti közvetlenül oda, vagy te magad az adózott fizetésedből. Épp ez a különbség a lényeg. Ha van olyan dolog, amire felhasználja az ember, akkor saját befizetésként is megéri, ezt írom már sokadjára, hogy nálam munkáltató nem fizet, nincs cafétéria, ezért egyéni tagként saját adózott fizumból fizetek be, ilyenkor van a 30% kedvezmény. Ha munkáltatód ad cafétériát, akkor nincs 30% kedvezmény, viszont nem neked kell befizetned adózott jövedelemből, hanem a munkáltató fizeti.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz meroly #55 üzenetére

    Mindegy, melyik mennyire elterjedt, mivel áfás számlát mindenhol kötelesek adni ha kéred, azzal pedig ugyanúgy el lehet számoltatni mindent, ahogy az ep kártyás fizetésnél.

    Akkor most ha jól értem, te magad fizetsz be, hogy kaphass utána 30%-ot, ha jól értem. Ehhez kell annyi adó is, de az azért csak meglesz 150k 30%-a nem olyan sok. :) De persze ez idei befizetés, szóval jövő évben kapod meg erre a 30%-ot adóbevallás után.

    mod: A számlaelfogadásra azért kíváncsi leszek, írj majd még, hogy mennyire jó fejek.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz meroly #62 üzenetére

    Igen, próbáltam, sikerült. Fogorvost pl., aki igen költséges titán beültetést készített egyik családtagomnak, sőt már a körzetim is szerződött, kint van valami dimenziós minőségbiztosítási papír a rendelőben. Mondd meg neki, hogy ez semmilyen kötelezettséget nem jelent neki, csak egyes adatokat fog kérni az ep, de nem kell fizetni vagy sok mindent csinálni, nem jelent pluszmunkát. Viszont hozhat újabb betegeket, mert még mindig vannak elég sokan, akiknek jár ep hozzájárulás. Ha egyébként van már szerződése másikkal, akkor szerintem nincs nagyon oka ellenkezni.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz D@ni88 #68 üzenetére

    Egsézségpénztár neve és címe, a te neved és azonosítód. Működik a dolog, sokszor próbáltam. A számlát neked kell elvinni vagy elküldeni az ep-hez.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák