Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szakacsze

    csendes tag

    Sziasztok
    Van egy olyan gondom hogy előfordul hogyha a tv-ből kihúzum a koaxot (bármelyik tv-ből a lakásban) akkor a másik szobában sz@r mákos lesz a kép és kb 1 nap múlva magától megjavul. Valamikor a hiba nem jelentkezik, tehát ha kihúzom a koaxot akkor nem történik semmi, de többszöri kihúzás bedugás esetén már általában mindig produkálható a hiba. Természetesen kikapcsolt tv-nél húzom ki a kábelt. Ez a probléma azóta van mióta átmentünk egy másik kábeltvhez, az előző szolgáltatóval ez a probléma nem jelentkezett.
    A legutóbbi kísérletkor sikerült a hibát előcsalni, kb 2-3x dugdosással (de valamikor elég ha 1x kihúzom a kábelt a tv-ből). A bejövő kábel egy 3 ágú F csatis elosztóba megy, onnan pedig 2 tv-be és egy tunerkártyába. A problémát, a mákos nézhetetlen képet legutóbb sikerült "megjavítanom" azzal hogy az elosztóból kicsavartam a bemeneti kábelt és mindhárom vevőnek a kábelét, aztán a vevőkből is kihúztam a kábeleket, vártam néhány percet, majd összedugtam a rendszert és egy csatorna kivételével mindenhol kristálytiszta képet kaptam! Nem kellett várni 1 napot hogy megjavuljon! Persze szvsz ez csak ideiglenes megoldása a problémának. Mert attól tartok, hogy zárlat lehet valahol a kábel hálózaton, csak azt nem tudom hogy a lakáson belül vagy azon kívül lehet a gond. De mivel az előző szolgáltatónál nem jelentkezett ilyen hiba, én attól tartok hogyha kihúzom a tv-ből a kábelt akkor az esetleg más lakásokra is kihathat, rossz kép formájában, szerintetek elképzelhető e ez ? Mert előfordult már hogy spontán mákosodott el a kép, és lehet hogy akkor a szomszédban vki ép kihúzta a tv-ből a kábelt. Egyébként meg már bejelentettem a dolgot, de sz@rnak az egészre, akkor jönnek ha nem vagyok otthon, és nem ott keresik a hibát ahol kéne. Mit spóroltak ki a hálózatból ami ilyen hibát okoz ? Adjatok pár tippet, hogy legyen mit mondanom h csinálják meg, mert különben elhajtanak h nincs is semmi gond. Azt sem szeretném h miattam mások szívjanak pl egy lakás átrendezés v festés miatt, ahol azért csak ki kell húzni a tv-ből a kábelt.

Új hozzászólás Aktív témák